Nissan Qashqai i Kia Carens w testach Euro NCAP

Nissan Qashqai i Kia Carens w testach Euro NCAP25.05.2007
W najnowszych testach zderzeniowych przeprowadzonych przez instytut Euro NCAP, Nissan Qashqai otrzymał 37 punktów i 5 gwiazdek, a Kia Carens 27 punktów i cztery gwiazdki ...

W najnowszych testach zderzeniowych przeprowadzonych przez instytut Euro NCAP, Nissan Qashqai otrzymał 37 punktów i 5 gwiazdek, a Kia Carens 27 punktów i cztery gwiazdki.

Podczas zderzenia czołowego, przednie poduszki powietrzne zapewniły doskonałą ochronę kierowcy i pasażera Nissana. W modelu Carens nastąpiła deformacja pedału sprzęgła, który przesunął się o 175 mm do tyłu, stwarzając zagrożenie dla nóg kierowcy. Całkowity wynik w tym aspekcie to 16 punktów dla Nissana oraz 9 punktów dla Kia.

Obydwa modele zdobyły dużą liczbę punktów za zderzenie boczne – Qashqai 16 (100%), a Carens 15.

Za ochronę najmłodszych pasażerów, Nissan został nagrodzony czterema gwiazdkami (40 punktów), a Carens trzema gwiazdkami (34 punkty).

Nieco bardziej zróżnicowane oceny wystawiono za ochronę pieszych. W przypadku Kia to jedynie 9 punktów i jedna gwiazdka. Nissan okazał się być nieco bardziej bezpieczny dla przechodniów, dlatego przyznano mu 18 punktów i dwie gwiazdki.

Nissan Qashqai i Kia Carens w testach Euro NCAP 1

Źródło: Euro NCAP, fot. Euro NCAP, Informacja Moto Target