Pierwsza nagroda dla Nissana Qashqai 2.0 dCi

Pierwsza nagroda dla Nissana Qashqai 2.0 dCi28.06.2007
Nowy kompaktowy crossover Nissan QASHQAI otrzymał swoją pierwszą nagrodę. Wersja z silnikiem 2.0 dCi i napędem ALL-MODE została uznana za „najlepszy SUV” w plebiscycie brytyjskiego What Diesel Car? 2007 ...

QASHQAI, na którego głosował zespół redakcyjny What Diesel Car?, był chwalony za "odważne zerwanie z normą, w eleganckim stylu". Wydawca Garth Sumpter powiedział: "QASHQAI to najlepszy SUV wśród hatchbacków i wśród samochodów rodzinnych – takie właśnie będą samochody rodzinne w przyszłości. Znakomite właściwości do jazdy, parametry i zgrabna sylwetka. Najlepiej pasuje do niego silnik 2.0 dCi."

Pierwsza nagroda dla Nissana Qashqai 2.0 dCi 1 Gary Frigo, dyrektor zarządzający firmy Nissan w Wielkiej Brytanii, powiedział: "Bardzo cieszą nas dotychczasowe wyniki sprzedaży modelu QASHQAI, które znacznie przewyższyły nasze oczekiwania. Zawsze uważaliśmy, że mamy w ręku wielki przebój, ale teraz znalazło to potwierdzenie w postaci pierwszej z, mam nadzieję, wielu nagród."

Jednostka 2.0 dCi rozwija moc 150 KM przy 4000 obr/min. i maksymalny moment obrotowy 320 Nm przy 2000 obr/min., przy zużyciu paliwa zaledwie 6,9 l/100 km i emisji CO2 na poziomie 184g/km w wersji z przekładnią manualną i napędem 4WD. W Polsce QASHQAI w sprzedaży jest od 1 marca i liczba zamówień przekroczyła już 1100 sztuk, czyli jest znacznie wyższa od oczekiwań. Do końca maja sprzedano 644 pojazdy.

QASHQAI uzyskał także maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w kategorii bezpieczeństwa pasażerów w przeprowadzonym niedawno teście zderzeniowym Euro NCAP.

Źródło: Nissan, fot. Nissan