Kolejny luksusowy SUV z Japonii - Infiniti EX35

Kolejny luksusowy SUV z Japonii - Infiniti EX3519.08.2007
Infiniti - luksusowa marka należąca do Nissana zaprezentowała oficjalne zdjęcia nowego modelu z segmentu SUV oznaczonego jako EX35. Wersja produkcyjna niemal nie różni się od pokazanego kilka miesięcy temu w Nowym Jorku ...

...koncepcyjnego studium tego modelu nazwanego EX.

Napęd tego SUV-a który zapewne rzadko zbaczać będzie z utwardzonych szlaków, stanowi 3,5 litrowy silnik V6 o mocy 290 KM – ten sam, który z powodzeniem pełni swą rolę w zgrabnym Infiniti G35.

Kolejny luksusowy SUV z Japonii - Infiniti EX35 1 Długość EX35 wynosi 4631 (niemal identycznie jak w Hyundaiu Santa-Fe). W środku znalazło się miejsce dla czterech (ewentualnie) pięciu pasażerów i ich bagażu. Pod warunkiem że nie zechcą zabrać wszystkiego, co uważają za niezbędne. Bagażnik Infiniti EX35 ustępuje swoją pojemnością europejskiej 5-drzwiowej wersji Hondy Civic. Za to tradycyjnie dla tej stosunkowo młodej marki wykreowanej przez Nissana dla nabywców zza oceanu, wewnątrz znajdziemy same szlachetne materiały, bardzo wysoką jakość wykonania i kompletne wyposażenie, obejmujące między innymi czterostrefową klimatyzację, doskonałe audio i wiele innych elementów.

Infiniti niedługo pojawi się także w europejskich salonach. Na zbliżającym się IAA we Frankfurcie nastąpi premiera modelu EX oraz modeli z serii G (sedan i coupe), które jako pierwsze od 2008 roku będą dostępne na starym kontynencie.

Źródło: Infiniti, informacja Moto Target