Nissan z ekologicznym silnikiem Diesla w Japonii

Nissan z ekologicznym silnikiem Diesla w Japonii28.08.2007
Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała o planach wprowadzenia na rynek japoński jesienią 2008 r. nowego ekologicznego silnika Diesla w modelu sportowo-użytkowym X-TRAIL. W jednostce Nissana, opartej na silniku M9R ...

Nissan z ekologicznym silnikiem Diesla w Japonii 1...opracowanym w ramach sojuszu z firmą Renault, zostaną wykorzystane oryginalne rozwiązania zwiększające czystość pracy silnika Diesla (wysokowydajny katalizator i zaawansowane technologie sterowania silnikiem). Nowy ekologiczny diesel konstruowany jest w celu obniżenia emisji spalin do poziomu porównywalnego z wymaganiami nowych japońskich norm emisji spalin. Kolejne szczegóły dotyczące osiągów i parametrów silnika będą podawane w miarę zbliżania się daty premiery jednostki.

Wprowadzenie pierwszego ekologicznego diesla w Japonii to kolejne działanie w ramach Zielonego Programu Nissan 2010 – średnioterminowego ekologicznego planu firmy, zakładającego przede wszystkim redukcję emisji CO2. Nissan stara się wprowadzać odpowiednie technologie na odpowiednie rynki we właściwym czasie, tak aby przedstawić klientom najkorzystniejszą ofertę. W ramach najważniejszych projektów badawczo-rozwojowych trwają prace nad pojazdami zasilanymi ogniwami paliwowymi, pojazdami hybrydowymi, pojazdami zasilanymi biopaliwem, pojazdami elektrycznymi oraz nad udoskonalaniem silników benzynowych i ekologicznych silników Diesla.

Źródło: Nissan