3 miliony modeli Nissan Altima

3 miliony modeli Nissan Altima12.09.2007
Nissan North America wyprodukował na końcu sierpnia trzymilionowy egzemplarz modelu Altima, po 15 latach od dnia, w którym pierwsza Altima zjechała z taśmy montażowej zakładów w Smyrna.

"Altima odgrywa ważną rolę w ofercie modeli Nissana. Każdy egzemplarz to efekt naszej wysokiej dyscypliny pracy i umiejętności" – powiedział Greg Daniels, starszy wiceprezes U.S. Manufacturing.

3 miliony modeli Nissan Altima 1"Altima to bardzo korzystna propozycja dla naszych klientów pod względem stosunku ceny do wartości pojazdu. Staramy się także, aby produkt ten miał wysoką jakość".

Altima Sedan, najlepiej sprzedający się obecnie samochód marki Nissana, należy do rodziny modeli obejmującej Altimę Hybrid (pojazd z napędem hybrydowym-elektrycznym) oraz zupełnie nową Altimę Coupe 2008. Altimę Sedan 2008, zbudowaną na platformie "D" Nissana, charakteryzuje dynamiczna sylwetka i bogato wyposażone wnętrze. Pojazd oferowany jest z cieszącym się uznaniem silnikiem V6 z serii VQ o pojemności 3,5 litra lub z czterocylindrową jednostką o pojemności 2,5 litra oraz z 6-biegową przekładnią manualną albo zaawansowaną przekładnią bezstopniową Nissan Xtronic CVTTM.

Model Altima montowany jest w dwóch zakładach Nissana w USA – w Smyrna w stanie Tennessee i w Canton w stanie Missisipi. Zakłady w Smyrna produkują około 750 egzemplarzy Altimy dziennie, a zakłady w Canton – około 600 egzemplarzy.

3 miliony modeli Nissan Altima 2W Smyrna, oprócz Altimy, powstają także inne modele Nissana: osobowo-ciężarowy Frontier, Nissan Pathfinder, SUV Nissan Xterra oraz sedan Nissan Maxima. W Canton produkowany jest także duży osobowo-ciężarowy Nissan Titan, duży SUV Nissan Armada, minivan Nissan Quest oraz duży luksusowy SUV Infiniti QX56.

Z zakładów w Smyrna pochodzą też wszystkie Altimy przeznaczone na eksport do takich krajów, jak Kanada, Meksyk, czy na Bliski Wschód. W ciągu pierwszych 7 miesięcy bieżącego roku zakłady w Smyrna wyeksportowały około 20 000 egzemplarzy Altimy. 23 lipca amerykańskie zakłady Nissana odnotowały inne ważne wydarzenie, jakim było wyprodukowanie dziewięciomilionowego pojazdu. Od rozpoczęcia montażu pojazdów w USA w czerwcu 1983 r. firma wyprodukowała dotychczas już 9,02 mln egzemplarzy aut.

Źródło: Nissan