Nissan Qashqai popularny wśród kobiet

Nissan Qashqai popularny wśród kobiet17.09.2007
QASHQAI, popularny kompaktowy crossover marki Nissan, został uznany za najlepszy uniwersalny samochód rodzinny w pierwszym plebiscycie na kobiecy "Samochód Roku", zorganizowanym przez portal evecars.com.

QASHQAI pokonał znakomitą konkurencję reprezentowaną przez bardziej tradycyjne modele Volkswagena i Hondy, zdobywając już drugie prestiżowe wyróżnienie w tym roku.

Panel znawczyń motoryzacji wraz z wydawcą magazynu What Car? Stevem Fowlerem, poddał samochody rygorystycznej ocenie, której kryteriami były oczekiwania pań kupujących auto. Wydawca evecars.com Alex Jenner-Fust powiedziała: "Jurorki były pod wrażeniem eleganckiej kabiny modelu QASHQAI, a także doskonałej widoczności dzięki wysokiej pozycji foteli. Uznały auto za wygodne, przestronne i łatwe w prowadzeniu. Atutami samochodu okazały się także bezpieczeństwo i korzystny stosunek wartości do ceny".

Nissan Qashqai popularny wśród kobiet 1 Gary Frigo, dyrektor zarządzający w firmie Nissan UK, tak skomentował wyróżnienie: "To już druga nagroda dla modelu QASHQAI w ciągu pierwszych 6 miesięcy od rozpoczęcia jego sprzedaży, którą sam odbieram. QASHQAI jest alternatywą dla tradycyjnych hatchbacków i doskonałą propozycją dla rodzin, które oczekują przestrzeni i komfortu bez uszczerbku dla stylu".

QASHQAI sprzedawany od 1 marca. Oferowany z dwoma silnikami benzynowymi i dwoma dieslami stanowi unikatowe połączenie mocy pojazdu 4x4, przestronnego wnętrza typowego dla nadwozia typu hatchback i smukłej sylwetki coupe. Samochód można nabyć za cenę od 68500 PLN za wersję Visia z silnikiem o pojemności 1,6 litra.

Źródło: Nissan Europe