Nowe wyposażenie dla Nissana Pathfindera i Navary

Nowe wyposażenie dla Nissana Pathfindera i Navary18.09.2007
Zmienione wyposażenie obejmuje m.in. nowy projekt felg, usprawnienia wnętrz, unowocześniony system Bluetooth z obsługą telefonów komórkowych bez użycia rąk, nowy, 10-głośnikowy system audio Bose oraz system wspomagania ruszania pod górę.

Do modeli Pathfinder i Navara wprowadzono znaczące zmiany, mające na celu utrzymanie przez te samochody pozycji najpopularniejszych pojazdów SUV i pick-up w Europie. Aby podkreślić mocny i solidny design modeli Pathfinder i Navara dodano do palety nowe kolory lakieru. Dostępna będzie charakterystyczna czerwień, nazwana Czerwienią Emotion. To rzucający się w oczy kolor, który sprawi, iż pojazd będzie się prezentował jeszcze bardziej prestiżowo. Drugi nowy kolor to Szary Krzemienny, który nadaje modelom Pathfinder i Navara wyrafinowany charakter i klasyczną elegancję.

Nowe wyposażenie dla Nissana Pathfindera i Navary 1 Dalsze modyfikacje zewnętrzne są wynikiem nowego projektu sześcioszprychowej, 17-calowej felgi aluminiowej, zaś lusterka boczne są obecnie w kolorze nadwozia w wersji SE, albo chromowane w wersji LE. Dostępne albo w kolorystyce nadwozia, albo w wykończeniu chromowanym, lusterka drzwiowe mają wbudowane kierunkowskazy oraz oświetlenie gruntu po otwarciu drzwi.

Komfort wewnątrz pojazdu został podniesiony poprzez modyfikacje kabiny, wyposażenia oraz przestrzeni bagażowej. Pierwszą rzeczą, jaką zauważy właściciel po otwarciu drzwi są dodane aluminiowe panele zabezpieczające na przednich drzwiach oraz tylnej klapie w wersjach SE i LE modelu Pathfinder (oraz w wersji LE modelu Navara), które nadają pojazdowi charakter dyskretnej wyjątkowości.

Te same wersje uzyskały również oświetlenie przestrzeni na nogi – kolejna cecha zwykle charakteryzująca pojazdy klasy premium. Klienci docenią również miękkie w dotyku elementy, dodane do aluminiowej konsoli centralnej, co zapewnia miłe wrażenie. W przedziale bagażowym modelu Pathfinder poprawiono jakość i grubość wykładziny, co stwarza we wnętrzu atmosferę dobrej jakości.

System Bluetooth do łączności z telefonem komórkowym również został ulepszony, aby poprawić wygodę i zminimalizować stopień rozproszenia uwagi kierowcy. Został połączony z systemem audio, tak że głośność zostaje automatycznie zredukowana przy nadchodzącym połączeniu, zaś na wyświetlaczu pojawia się identyfikator dzwoniącego. System posiada książkę telefoniczną, mieszczącą 100 nazwisk i numerów, jak też usprawnione cyfrowe przetwarzanie, zapewniające czysty dźwięk. Połączenie telefonu poprzez Bluetooth dostępne jest obecnie we wszystkich wersjach modeli Pathfinder i Navara.

Nowe wyposażenie dla Nissana Pathfindera i Navary 2 Pathfinder jest teraz również dostępny z opcjonalnym systemem nagłośnienia Bose. Bazując na partnerstwie z Bose w przygotowaniu takich produktów jak 350Z i Murano, Nissan opracował z wiodącym dostawcą sprzętu audio system zaprojektowany specjalnie dla samochodu Pathfinder.

System ma 10 głośników, w tym dwa w desce rozdzielczej, dwa w przednich drzwiach, dwa w tylnych drzwiach, dwa w tylnej klapie i parę głośników basowych, które zaprojektowano tak, by mieściły się w bocznych partiach tylnego przedziału bagażowego. Oprócz tych elementów, system korzysta z technologii cyfrowego przetwarzania sygnału firmy Bose oraz sześciokanałowego korektora dźwięku. To wszystko zapewnia optymalizację dźwięku zgodnie z akustyką wnętrza modelu Pathfinder, co daje czystość i głębokość dźwięku, która zwykle dostępna jest w luksusowych samochodach lub... w salach koncertowych.

Aby jeszcze lepiej wykorzystać już i tak znakomite możliwości jazdy terenowej, model Pathfinder z ręczną skrzynią biegów został obecnie wyposażony w system wspomagania przy ruszaniu pod górę (USS). System USS daje kierowcy możliwość łatwego ruszania pod górę, bez ryzyka, iż pojazd zacznie staczać się w tył. Po uruchomieniu, system przytrzymuje Pathfindera na hamulcach przez trzy sekundy po zwolnieniu pedału hamulca, co daje kierowcy czas na wrzucenie biegu i naciśnięcie gazu i gładkie ruszenie pojazdem. System dostępny jest już w modelach Pathfinder wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Nowe modele Pathfinder i Navara dostępne są już w sprzedaży.

Źródło: Nissan