Qashqai najlepszy w Rosji

Qashqai najlepszy w Rosji24.09.2007
Nissan Qashqai został nagrodzony przez rosyjski magazyn "Za Rulem" w konkursie o "Gran-Prix" dla najlepszego samochodu w kategorii "samochody kompaktowe". Tegoroczną edycję zorganizowało najstarsze i największe ...

...wydawnictwo motoryzacyjne "Za Rulem" ("Za kierownicą"). Czasopismo to (nakład 550 000 egzemplarzy) będzie w przyszłym roku obchodziło osiemdziesiątą rocznicę powstania.

Tegoroczny plebiscyt był już czternastym z kolei. Zazwyczaj organizowany jest on co roku, w ramach największych Rosyjskich Międzynarodowych Salonów Motoryzacyjnych w Moskwie. Pojazdy oceniane są w ośmiu kategoriach, w których czytelnicy magazynu wybierają Najlepszy Samochód spośród 600 modeli 40 producentów.

Qashqai najlepszy w Rosji 1Czytelnicy wypełniają specjalny kwestionariusz, w którym (z uwzględnieniem siedmiu kryteriów) porównują trzy modele:
– lidera rynku (pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy),
– samochód wybrany przez wydawców magazynu
– oraz własny wybór czytelnika – samochód, który czytelnik uznał za najlepszy w danej kategorii.

Zwycięzcą plebiscytu został model, który zebrał największą liczbę punktów. Nissan Qashqai zwyciężył w kategorii "samochód kompaktowy", w ocenie obejmującej siedem kryteriów:
1) najwyższy komfort w czasie długiej podróży
2) samochód do miasta
3) dobre wnętrze (wzornictwo)
4) innowacyjne technologie
5) dobre przygotowanie do eksploatacji w Rosji (dostosowanie do pogody i warunków drogowych)
6) najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości
7) prestiż marki.

W plebiscycie głosowało około 38 000 czytelników.

Źródło: Nissan