Nissan zdradza więcej szczegółów dotyczących GT-R

Nissan zdradza więcej szczegółów dotyczących GT-R29.09.2007
W środę Nissan rozpoczął działania przygotowujące do wejścia na rynek nowego modelu GT-R, wyjątkowo szybkiego sportowego wozu, który swą premierę będzie miał podczas Salonu Samochodowegow Tokio, 24 października tego roku.

Nissan zdradza więcej szczegółów dotyczących GT-R 1Osią marketingowych działań związanych z debiutem GT-R, jest specjalna strona internetowa, która będzie dostarczać wszelkich informacji o modelu, w tym nowości, specyfikację i adresy dilerów. Strona znajduje się pod adresem www.gtrnissan.com i jest dostępna w sześciu językach: japońskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Niestety polskiego nie przewidziano.

Nissan potwierdził, iż sprzedaż w Japonii rozpocznie się w grudniu tego roku oraz ostateczną nazwę modelu. Poprzednie generacje były znane jako "Skyline GT-R"; nowa nazwa modelu to po prostu "Nissan GT-R" i będzie stosowana na wszystkich rynkach na świecie. Koncern udostępnił już potencjalnym klientom japońskim podstawową specyfikację auta, łącznie z dostępnymi kolorami nadwozia i możliwością złożenia pierwszych zamówień. Znamy także cenę Nissana GT-R – będzie się zaczynać od ok. 7,8 miliona jenów czyli bagatela, ok. 68 000 dolarów.

W Europie i USA będziemy mogli podziwiać to szybkie niczym huragan cudo od roku 2008.

Źródło: opr. BM na podst. Global Auto Index