Zmodernizoway Nissan Pickup w 2008 roku

Zmodernizoway Nissan Pickup w 2008 roku23.10.2007
Na tegorocznym European Road Transport Show w Rai Nissan zaprezentuje Pickupa spełniającego normę Euro IV. Po ogromnym sukcesie, jaki w Europie odniósł model Navara, Nissan zmodernizował swój produkt Pickup tak...

...by sprostać nieustannemu, obserwowanemu wśród europejskich nabywców pickupów popytowi na pojazd, który służy jako mocny, czysto użytkowy wół roboczy, pozwalający zarabiać na życie.

Zmodernizoway Nissan Pickup w 2008 roku 1 Zastosowana z modelu Pickup wysokoprężna jednostka napędowa o pojemności 2,5 litra została zmodernizowana tak, by spełniać wymagania normy Euro IV. Oferuje ona moc 129 KM i moment obrotowy 294 Nm. Ładowność Pickupa to imponujące 1.115 kg, zaś dopuszczalna masa holowanej przyczepy należy do największych w klasie i wynosi 2.800 kg.

O ile Navara zapewnia osiągi, poziom wyposażenia i komfort charakterystyczny dla pojazdu klasy SUV, typowi nabywcy Pickupa są bardziej oszczędni. Nie zawsze potrzebują oferowanej przez Navarę mocy i będą przez większość czasu korzystali ze swego Pickupa jak z pojazdu użytkowego.

Model Pickup będzie nadal oferowany w konfiguracji z pojedynczą i podwójną kabiną oraz w wersji King Cab. Będzie również posiadał najlepsze w swej klasie zdolności manewrowe i off-roadowe.

Odnosząc się do kontynuowania sprzedaży modelu Pickup, Andy Palmer – Wiceprezes Działu Pojazdów Użytkowych w Nissan Motor Ltd – stwierdził: "Navara podniosła poprzeczkę w europejskim segmencie pickupów, oferując typowy dla aut SUV poziom wyrafinowania i osiągów. Wciąż istnieje jednak duża grupa kupujących pickupy klientów, którzy przywiązują dużą wagę do ceny i oczekują mocnego woła roboczego, który będzie partnerem w ich zawodowym życiu. Dlatego też zmodernizowany Pickup spełni ich oczekiwania."

Źródło: Nissan