Pierwszy duży pokaz Nissana GT-R poza Japonią

Pierwszy duży pokaz Nissana GT-R poza Japonią17.11.2007
Nissan Middle East FZE (NMEF) przedstawił entuzjastom grupę samochodów uzyskujących najwyższe oceny za osiągi oraz luksusowy i elegancki projekt. Stało się to w tym tygodniu, w dniu otwarcia salonu samochodowego w Dubaju, ...

...9th Middle East International Motor Show, który ma miejsce w międzynarodowym centrum wystawowym Dubai International Convention and Exhibition Centre. Firma Nissan pokazała grupę zupełnie nowych produktów, w tym Nissana GT-R oraz Nissana Altima Coupe, podczas gdy wśród modeli Infiniti uwaga zwrócona była na zupełnie nowy, luksusowy crossover EX oraz na coupe G37.

Nissan GT-R jest napędzany zupełnie nowym silnikiem o pojemności 3,8 litra, V6, z podwójnym turbodoładowaniem, oznaczonym symbolem "VR38". Model GT-R został oparty na nowej koncepcji maszyny o doskonałych osiągach w wielu wymiarach, oferując "ostateczny samochód klasy supercar, każdemu, wszędzie, w każdej chwili". Nissan GT-R posiada nowoopracowane nadwozie Premium Midship i zawiera pierwszy na świecie niezależny napęd na cztery koła transaxle, opracowany przez firmę Nissan.

Nissan Altima Coupe — niepowtarzalny zewnętrznie projekt Nissana Altima Coupe powoduje, że wyróżnia się on w tłumie opartych na sedanach modeli dwudrzwiowych. W trakcie projektowania poświęcono Nissanowi Altima dużo uwagi, począwszy od jego magnetycznej stylizacji o doskonałych proporcjach po krótszy rozstaw osi oraz zmniejszoną długość i wysokość w porównaniu z Nissanem Altima Sedan — kompletne opakowanie dla samochodu Coupe, zapewniające naprawdę niepowtarzalne doświadczenia z jazdy. Firma Nissan pokaże również na salonie samochodowym Middle East International Motor Show w Dunaju nowe modele Altima sedan, Qashqai, Xterra oraz Navara. Będzie to największa grupa SUV-ów w regionie.

Infiniti EX — Zupełnie nowy Infiniti EX oferuje wyjątkowe połączenie uwodzicielskiego projektu, bogatego wnętrza oraz systemów wykorzystujących zaawansowane technologie. Rzeźbiona elegancja Infiniti EX wyraża ponadczasowy urok — łagodne linie, podkreślające prędkość, grację oraz finezję. Układ modelu EX łączy w sobie wygląd oraz wrażenia luksusowego coupe z wewnętrzną elastycznością samochodu klasy SUV. Infiniti EX jest wyposażony w system Around View Monitor (AVM), zaawansowaną technologię wykorzystującą cztery małe kamery, dającą kierowcy widok "z lotu ptaka" na świat na zewnątrz samochodu i pomagającą zredukować martwe pola w trakcie parkowania.

Infiniti G37 Coupe — Nowe Infiniti G37 Coupe jest pierwszym modelem wyposażonym w nowy silnik o pojemności 3,7 VQ37VHR, wyposażony w układ VVEL1. Pociągający kształt nowego modelu G37 Coupe wykorzystuje płynne kształty błotników, falistą maskę, wygładzony przód, zawierający będącą znakiem firmowym Infiniti podwójnie zakrzywioną atrapę, oraz reflektory w kształcie litery L.

Firma Nissan w pierwszej połowie roku podatkowego 2007 sprzedała na Bliskim Wschodzie 89000 egzemplarzy samochodów, co oznacza wzrost o 21,3% w stosunku do roku 2006. Region bliskowschodni pozostaje ważnym czynnikiem napędzającym globalną sprzedaż firmy Nissan.

Źródło: Nissan