Studyjny Crossbow z układem napędowym 4x4

Studyjny Crossbow z układem napędowym 4x414.08.2001
Crossbow to studyjny pojazd z układem napędowym 4x4. Jako ćwiczenie stylistyczne i inżynieryjne ma na celu pogłębić definicję tego, co stanowi pasję Nissana już od ponad 50 lat ...

Studyjny Crossbow z układem napędowym 4x4 1 Crossbow to studyjny pojazd z układem napędowym 4x4. Jako ćwiczenie stylistyczne i inżynieryjne ma na celu pogłębić definicję tego, co stanowi pasję Nissana już od ponad 50 lat. Stworzono tradycyjnie sprawny, solidny i imponujący pojazd terenowy, do którego teraz należy dołożyć komfort i nowoczesność, wyrażaną przez zastosowanie zaawansowanych technologii. Crossbow wywodzi się z tradycji terenowego symbolu Nissana - Patrola i jest adresowany do ludzi szukających mocnego i wytrzymałego pojazdu, którego atrakcyjna sylwetka podkreśla jego przeznaczenie.

Inspiracją dla projektantów Crossbow była surowa architektura. Jednocześnie proste linie oraz wyrazista atrapa chłodnicy w oczywisty sposób identyfikują go z terenowym Nissanem. Dzięki wyposażeniu pojazdu w urządzenia przydatne podczas eksploatacji prawdziwego samochodu terenowego jak wyciągarka, boczny stopień, haki holownicze oraz umieszczeniu otworów do uzupełniania oleju i płynu chłodzącego na zewnątrz, Crossbow jest praktyczny i solidny, jak sugeruje jego wygląd.

Studyjny Crossbow z układem napędowym 4x4 2 W prostym, wręcz surowym nadwoziu znajduje się luksusowe i komfortowe wnętrze. Zaopatrzona w nowoczesne technologie i liczne udogodnienia pojemna kabina zdaje się otaczać pasażerów jak kokon, znakomicie izolując ich od środowiska na zewnątrz. Czteromiejscowe, obszerne i komfortowe wnętrze interesująco kontrastuje z surowością zewnętrznej bryły nadwozia. Łagodne i luksusowe wnętrze Crossbow jest udaną kombinacją najwyższej jakości syntetycznych i naturalnych materiałów w rodzaju drzewa oliwkowego i wstawek z aluminium oraz silikonu. Utrzymana w oliwkowej tonacji tablica rozdzielcza jest dla kontrastu wykończona na krawędziach w kolorze srebra.

Zamontowany wysoko w konsoli centralnej wyświetlacz graficzny, integrujący systemy nawigacji GPS, audio i klimatyzacji kontrastuje z solidnymi srebrnymi przyciskami umieszczonymi przed dźwignią selektora skrzyni biegów, której kształt przypomina manetkę gazu w samolocie. Tablica rozdzielcza zawiera również wskaźniki dostarczające informacje szczególnie użyteczne w czasie jazdy terenowej: dostępne są tu mapy satelitarne dużego formatu, dane o rodzaju nawierzchni, poziomie przyczepności, wysokości oraz stopniu nachylenia terenu. Korzystanie z tych informacji ułatwiają wielofunkcyjny kontroler zamontowany w konsoli centralnej oraz pilot umieszczony w kole kierownicy.

Źródło: Nissan