Duża liczba zamówień na Nissana GT-R

Duża liczba zamówień na Nissana GT-R28.11.2007
W ciągu niespełna dwóch miesięcy od przyjęcia zamówień wstępnych na najnowszy model Nissana GT-R w Japonii, liczba zamówień osiągnęła poziom 2 282, przewyższając aż o 11 punktów planowaną sprzedaż miesięczną ogółem.

Model GT-R wchodzi do sprzedaży w Japonii w dniu 6 grudnia br. Do zwiększenia popytu na samochody sportowe w Japonii przyczynił się także zupełnie nowy model Nissana Skyline coupe, który wszedł do sprzedaży 2 października br. Liczba zamówień na model coupe wyniosła ponad 2 400, w porównaniu do założonego poziomu sprzedaży miesięcznej łącznie w wysokości 200 egzemplarzy.

Duża liczba zamówień na Nissana GT-R 1 Zarówno GT-R, jak i Skyline Coupe spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony tych entuzjastów i konsumentów, którzy dotychczas nie wykazywali zbyt dużego zainteresowania samochodami sportowymi. Dostęp do informacji na temat nowych modeli sportowych oraz do nich samych były bardzo rozpowszechnione. Dla modelu GT-R stworzono specjalną stronę internetową, a podczas ostatniego Salonu Samochodowego Tokyo Motor Show zgromadzona publiczność mogła po raz pierwszy podziwiać na żywo oba modele. Klienci w całej Japonii masowo wykorzystują strony internetowe, portale, fora internetowe oraz blogi do dzielenia się informacjami i wrażeniami dotyczącymi nowych samochodów.

"To bardzo zachęcające, kiedy widzi się Japończyków zainspirowanych nowymi modelami samochodów sportowych Nissan" twierdzi Kaji Yoshimitsu, Dyrektor Marketingu ds. Skyline oraz GT-R.

Duża liczba zamówień na Nissana GT-R 2 "Nissan może poszczycić się wieloletnią tradycją tworzenia wspaniałych samochodów dla prawdziwych pasjonatów motoryzacji; widzimy, że modele GT-R oraz Skyline Coupe ponownie przyciągają tę grupę klientów do naszych salonów" kontynuuje Yoshimitsu.

Analiza zamówień wstępnych na nowy model GT-R wykazuje, że 60% nabywców to osoby poniżej 50 roku życia.; najczęściej wybieranym modelem seryjnym jest Premium, a najpopularniejszym kolorem perłowa biel (27% wszystkich zamówień).

Najnowszy model Skyline coupe najchętniej kupowany jest w kolorze perłowej bieli (23.3% wszystkich zamówień), z czego 70% pojazdów to seria 370GT Type S lub Type SP. Według profilu klienta 52.1% nabywców Skyline Coupe nie przekroczyło 50 roku życia.

Źródło: Nissan