Nissan podwójnie wyróżniony

Nissan podwójnie wyróżniony13.12.2007
Nissan odebrał dwa wyróżnienia przyznane przez brytyjski magazyn motoryzacyjny 4x4 and MPV Driver w dorocznym konkursie tego czasopisma, tym samym łączna liczba nagród zdobytych przez tę firmę wzrosła do trzynastu ...

...– liczby, jak się okazuje, w tym przypadku szczęśliwej!

Nissan podwójnie wyróżniony 1 Qashqai, który nadal jest w pierwszym roku sprzedaży, został wyróżniony nagrodą Ken Livingstone Award w kategorii najlepszego samochodu miejskiego z napędem 4x4. Komentując wynik Qashqai, Bob Murray, redaktor magazynu 4x4 and MPV Driver stwierdził: "Nagroda ta, której celem jest wyróżnienie bardziej przyjaznych miastu pojazdów z napędem 4x4, jakby została stworzona dla modelu Qashqai".

"Jeśli chodzi o jazdę miejską, model ten ma idealne wprost wymiary, łatwo się go prowadzi i parkuje w zatłoczonych miejscach. Co bardzo ważne w dzisiejszych czasach, jest on bardzo przyjazny środowisku i ekologiczny w kwestii emisji szkodliwych substancji. Prawdziwą perłą pod tym względem jest model 1.5dCi diesel, który na galonie paliwa (3,78l) przejeżdża średnio 84 kilometry, przy emisji gazów 145g/km. Ta ilość dwutlenku węgla, w porównaniu do poziomu zanieczyszczenia na ulicach Londynu, jest prawie niezauważalna."

Nissan podwójnie wyróżniony 2 W kategorii używanych pojazdów Double Cab, największe wrażenie na jurorach wywarł model Navara, zwłaszcza jego wielkość, w połączeniu z bogactwem standardowego wyposażenia i liczbą dostępnych opcji. Bob Murray stwierdził: "Obecna generacja modelu Navara była pierwszą w segmencie double-cab, która skutecznie spełniała funkcję SUV. Od chwili rozpoczęcia sprzedaży, model ten pozostaje w czołówce najlepiej sprzedających się pojazdów, a modele używane osiągają dziś bardzo atrakcyjne ceny; nic dziwnego zatem, ze jest to nasz Używany Double Cab Roku."

Popularny crossover Nissana, model Qashqai, od chwili wprowadzenia na rynek w marcu br. zdążył zdobyć już pięć nagród tylko w Wielkiej Brytanii. Wyprodukowany w najlepszej, wielokrotnie nagradzanej fabryce Nissana w Sunderland, model Qashqai sprzedał się już w ponad 100 000 egzemplarzy na terenie Europy. Również model Navara okazał się sukcesem, sprzedając się z dużą przewagą w porównaniu do swojego najbliższego rywala.

Źródło: Nissan