Nissan Forum na wystawie w Detroit

Nissan Forum na wystawie w Detroit19.12.2007
Nissan nareszcie zdecydował się na publikację czegoś więcej, niż szkiców nowego modelu Forum, na miesiąc przed jego oficjalnym debiutem w Detroit. W nasze ręce wpadły pierwsze, oficjalne zdjęcia najnowszego dziecka Nissana.

Nissan Forum na wystawie w Detroit 1Nissan opisuje Forum jako "kolejną rewolucję w transporcie rodzinnym". Ma się on wyróżniać przesuwnymi drzwiami, schodzącymi się tak, aby nie trzeba było stosować w aucie słupka B, wielofunkcyjnym obrotowym, drugim rzędem foteli i futurystycznym systemem informacyjno-rozrywkowym.

Forum będzie skierowane głównie do rodzin z nieco starszymi dziećmi.

Wśród gadżetów zastosowanych w tym modelu znajdziemy: kamerę monitorującą na tylnym siedzeniu, przeszklony dach i reflektory działające w technologii LED.

Nissan Forum na wystawie w Detroit 2W kabinie zastosowano podwyższone fotele obite skórą dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu, subtelne oświetlenie, grubą wykładzinę podłogową, a do wykończenia użyto aluminium i drewna. Co ciekawe, w konsolę wbudowano prawdziwą mikrofalówkę (może się w niej zmieścić torba popcornu). System multimedialny Bose zawiera radioodbiornik, odtwarzacz DVD, twardy dysk, system nawigacji i możliwość podłączenia iPoda.

Forum będzie prawdopodobnie napędzać czysty silnik diesla w połączeniu z bezstopniową skrzynią biegów.

Źródło: Nissan Motors Corporation