NISSAN GT-R GT500 2008 w nowych barwach

NISSAN GT-R GT500 2008 w nowych barwach16.01.2008
Wyścigowy Nissan GT-R w specyfikacji GT500, szykowany do startu w serii SUPER GT 2008, zadebiutował na "Tokyo Auto Salon with NAPAC", a następnie na "Osaka Auto Messe 2008", czyli na dwóch największych pokazach samochodów nieseryjnych w Japonii.

Nowe barwy fabryczne, które będą wykorzystywane przez Nissana we wszystkich imprezach sportu samochodowego w sezonie 2008 – zostały zaprezentowane na samochodzie przeznaczonym do wyścigów torowych. Nissan podejmuje walkę o mistrzostwo w kategorii SUPER GT – jednej z najtrudniejszych serii wyścigów GT świata – wystawiając nową maszynę, skonstruowaną na tej samej platformie uniwersalnego samochodu wyczynowego, co wersja szosowa Nissana GT-R.

NISSAN GT-R GT500 2008 w nowych barwach 1 Nowe barwy to efekt ścisłej współpracy zespołu projektantów Nissana i NISMO – firmy zależnej, odpowiedzialnej za sport samochodowy – uwzględniający sugestie członków fanklubu "Club NISMO". Charakterystyczny motyw "pociągnięcia pędzla", taki sam, jak na dotychczasowym wyścigowym Fairlady Z, został przeniesiony także na nowego GT-R, co z pewnością od razu rozpoznają fani samochodów wyścigowych marki Nissan na całym świecie. Pas barw firmowych – intensywnej czerwieni i czerni – ciągnie się od tyłu do przodu samochodu. Kolor czerwony symbolizuje gotowość do rywalizacji na torze, a czarny podkreśla znakomite osiągi nowego Nissana GT-R.

Dalsze szczegóły dotyczące Nissana GT-R GT500, w tym dane techniczne, zostaną ogłoszone 31 stycznia. Tego dnia podany zostanie także komunikat na temat imprez sportu samochodowego, w których firma Nissan będzie uczestniczyć w najbliższym sezonie.

Źródło: Nissan