Nissan Carwings wyróżniony za oszczędność energii

Nissan Carwings wyróżniony za oszczędność energii23.01.2008
Nissan Motor Co., Ltd. poinformowała 17 stycznia, że świadczona przez firmę usługa eko-jazdy dostępna w systemie nawigacyjnym Nissan CARWINGS została wyróżniona nagrodą Dyrektora Generalnego Agencji ds. Zasobów Naturalnych i Energii Japonii ...

...w ramach 18. dorocznej edycji Nagród za Oszczędność Energii. Nagroda przyznawana jest przez Agencję ds. Zasobów Naturalnych i Energii przy Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu oraz Centrum Oszczędzania Energii w Japonii.

Nagroda ma charakter publiczny, a zgłoszenia mogą dotyczyć szerokiego zakresu innowacji na rzecz oszczędności energii, w tym korzystania z nowych rodzajów energii oraz stosowania materiałów, urządzeń i systemów przeznaczonych do użytku cywilnego i przyczyniających się do oszczędności zasobów lub efektywnego wykorzystania energii. Nagroda służy wyróżnieniu innowacyjnych pomysłów i tym samym przyspieszeniu komercjalizacji nowych technologii umożliwiających oszczędzanie energii. Celem jest stworzenie społeczeństwa, które wykorzystuje energię w sposób bardziej racjonalny, wprowadzając nowe pomysły w zakresie oszczędzania energii, obniżania emisji zanieczyszczeń i ochrony środowiska.

Usługa systemu Nissan CARWINGS została wyróżniona za wkład w rozładowywanie zagęszczenia ruchu ulicznego, poprawę zachowań kierowców oraz za trwałe obniżenie zużycia paliwa.

System wyznaczania najszybszej trasy
Usługa polega na wytyczaniu najszybszej trasy do wybranego miejsca przeznaczenia na podstawie dostępnych w czasie rzeczywistym informacji o ruchu ulicznym i danych z bazy danych statystycznych i historycznych, za pomocą opracowanego przez firmę Nissan oprogramowania umożliwiającego prognozowanie zagęszczenia ruchu. System skraca czas dojazdu i zwiększa średnią prędkość, co przekłada się na obniżenie zużycia paliwa na trasie. Usługa dostępna dla członków systemu CARWINGS świadczona jest za pośrednictwem systemu nawigacyjnego lub telefonicznego centrum obsługi Nissan.

Porady w zakresie eko-jazdy
Dane dotyczące zużycia paliwa publikowane są na stronie internetowej CARWINGS, co umożliwia członkom systemu porównywanie własnych wyników eko-jazdy z wynikami innych kierowców użytkujących identyczny model pojazdu. W ramach usługi opracowywane są także spersonalizowane rankingi oszczędności paliwa, a członkowie systemu CARWINGS otrzymują cotygodniowe wskazówki w zakresie doskonalenia umiejętności jazdy ekologicznej. Usługa eko-jazdy CAFRWINGS przyczynia się do systematycznej i trwałej zmiany zachowań za kierownicą pod kątem ograniczania ich oddziaływana na środowisko.

Usługę CARWINGS firmy Nissan wyróżniono także Nagrodą Ministra Gruntów, Infrastruktury i Transportu za 2007 rok w kategorii "Eko-Usługi" w edycji 2007 konkursu "Eko-Produktów".

W ramach średniookresowego planu ekologicznego Nissan Green Program 2010 firma zamierza rozwijać i wprowadzać nowe technologie, produkty i usługi przyczyniające się do rzeczywistego ograniczania emisji CO2, poprawy czystości spalin w celu ochrony powietrza, wody i gleby oraz recyklingu zasobów.

Źródło: Nissan