Polacy na mecie rajdu Budapeszt - Bamako

Polacy na mecie rajdu Budapeszt - Bamako31.01.2008
Załoga Promo 4x4 Team Poland jadąca Nissanem Pickup D22 biorąca udział w rajdzie Budapeszt - Bamako dotarła do mety! Zarówno - Grzegorz Broma i Marek Jaźwiecki jak i ich Nissan są w doskonałej kondycji oraz mają świetne samopoczucie.

Po przebyciu ponad 8000 kilometrów, kilku pustyń i gór północnej Afryki oraz przeżyciu wielu przygód znaleźli się w Bamako, stolicy Mali i wzięli udział w uroczystości kończącej imprezę.

Polacy na mecie rajdu Budapeszt - Bamako 1Tym samym pierwszy udział Polaków w tym trudnym rajdzie uznać należy za sukces. Polski team zdobył uznanie wśród uczestników tego rajdu ze względu na pomoc, jakiej udzielał węgierskiej załodze "Foximaxi" holując ich uszkodzony samochód przez wiele kilometrów.

Warto przypomnieć, że rajd Budapeszt – Bamako nie jest wyczynowym wyścigiem, a bardziej niż zajęte miejsce na mecie liczy się sam udział, przeżycie czegoś niezwykłego i charytatywna pomoc dla afrykańskich dzieci.

Grzegorz i Marek od wczoraj są już w powrotnej drodze do Polski. Do Warszawy przybędą około 10 lutego, o czym Państwa poinformujemy.

Źródło: Nissan Europe