Nissan na Geneva Motor Show 2008

Nissan na Geneva Motor Show 200808.02.2008
Na rozpoczynających sie 4 marca targach w Genewie Nissan może liczyć na zainteresowanie dziennikarzy. A to za sprawą europejskiej premiery najnowszej generacji kultowego Nissana GT-R.

Nissan na Geneva Motor Show 2008 1Wściekłe GT-R dostępne będzie w Europie już od marca tego roku, a więc wcześniej niż pierwotnie planowano. W Japonii i USA, gdzie auto można już kupić sportowego Nissana, opinie dziennikarzy są jednogłośne.

Nowy GT-R to jedno z najszybszych aut jakie kiedykolwiek testowali. Zresztą jeszcze przed oficjalną premierą GT-R zdeklasował wszystkie inne auta, osiągając 24 września na torze Nurburgring rekordowy czas przejazdu 7 minut 38 sekund! Jego 480-konny silnik V6 o pojemności 3,8 litra wyposażony w dwie turbosprężarki jest w stanie rozpędzić auto do 100 km/h w niecałe 4 sekundy.

Nissan na Geneva Motor Show 2008 2 W standardzie otrzymamy jeden z najbardziej zaawansowanych systemów napędu na cztery koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów zaopatrzoną w dwa sprzęgła. Kierowca może ustawić tryb tłumienia amortyzatorów w zależności od preferencji. Ryk silnika i gwizd turbosprężarek Nissana GT-R skutecznie odstraszy ekologów. Ceny i wyposażenie wersji europejskich zostanie podane do wiadomości podczas premiery.

Kolejną premierą na stoisku Nissana będzie luksusowy SUV Murano po liftingu. Zmodernizowane nadwozie i 3,5 litrowy silnik V6 o mocy 265 KM zapewnić ma lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Murano będzie pierwszym Nissanem sprzedawanym na starym kontynencie, którego karoseria będzie malowana nowym lakierem Scratch Shield Paint odpornym na zarysowania.

Nissan na Geneva Motor Show 2008 3Odświeżone Murano dostępne będzie w Europie od października.

Honory koncepcyjnego Nissana w Genewie pełnić będzie mikrosamochód Pivo2 o zerowej emisji spalin. A to dzięki czterem mini-silnikom umieszczonym w kołach pojazdu czerpiącym moc z wydajnych baterii litowo-jonowych.

Obracana o 360 stopni kabina a w zasadzie kapsuła w której siedzi kierowca i koła skręcane pod kątem 90 stopni mają ułatwić parkowanie i umożliwić jazdę twarzą do kierunku jazdy. Na szczęście Pivo2 to tylko prototyp bez szans na produkcję seryjną.

Źródło: Nissan, informacja Moto Target