Przedpremierowe zdjecia Nissana Maxima 2009

Przedpremierowe zdjecia Nissana Maxima 200919.03.2008
Dotarliśmy do pierwszych oficjalnych zdjęć jednej z najważniejszych premier zaczynającego sie jutro salonu samochodowego w Nowym Jorku-nowego Nissana Maxima. Wczoraj Nissan uchylił rąbka tajemnicy publikując na zdjęciu...

Przedpremierowe zdjecia Nissana Maxima 2009 1...fragment nowej limuzyny Maxima 7 generacji, której oficjalna premiera nastąpi jutro w Nowym Jorku. My już dziś prezentujemy to auto w całej okazałości!

Nissana Maxima po raz pierwszy zaprezentowano w 1976 roku. Od tego czasu średnio co cztery lata Nissan sukcesywnie wprowadzał kolejne generacje tej udanej limuzyny klasy średniej wyższej. Ostatnią była przedstawiona w 2004 roku szósta generacja tego modelu. Nadszedł więc czas na zmianę i trzeba przyznać chyba najbardziej wyrazistą w historii tego modelu.

W Europie Nissan Maxima nigdy nie zdobył należnego mu miejsca w segmencie dużych limuzyn. Co innego w USA, gdzie ten model Nissana należy do najchętniej kupowanych aut segmentu określanego za oceanem jako "midsize".

Przedpremierowe zdjecia Nissana Maxima 2009 2 Nowa Maxima dzięki wyraźnym przetłoczeniom karoserii i charakterystycznym kloszom lamp przednich i tylnych wygląda świeżo i nietuzinkowo. Nissan pozycjonuje nową Maximę jako sportową limuzynę i chyba ma w tym wiele racji.

Nie znamy jeszcze specyfikacji technicznej ani cen, ale już teraz wiemy, że nowa Maxima, podobnie zresztą jak poprzednik nie będzie niestety oferowana na rynku europejskim.

Źródło: WCF, informacja Moto Target