Sprzedano ponad milion Nissanów Tiida

Sprzedano ponad milion Nissanów Tiida11.04.2008
Nissan Motor Co., Ltd. poinformował, że w marcu 2008 r. łączna sprzedaż kompaktowego modelu Tiida (w Ameryce Północnej oferowanego pod nazwą Versa) przekroczyła milion egzemplarzy. Próg ten osiągnięto po zaledwie trzech i pół roku ...

...obecności modelu Tiida na rynku, od 30 września 2004 r.

Tiida trafiła początkowo na rynek japoński we wrześniu 2004 r., po czym zaczęto wprowadzać go na kolejne rynki zagraniczne, w tym do Chin w 2005 r., a następnie do Ameryki Północnej i Europy odpowiednio w 2006 i 2007 r. Tiida ceniona jest za przestronne i nowoczesne wnętrze, imponujące osiągi i niskie zużycie paliwa, co daje mu przewagę nad innymi pojazdami w tej klasie.

Sprzedano ponad milion Nissanów Tiida 1 Po odświeżeniu modeli przeznaczonych na rynek japoński 28 stycznia 2008 r. liczba zamówień na samochody Tiida i Tiida Latio przewyższyła docelowe wielkości sprzedaży wyznaczone na pierwsze dwa miesiące po wprowadzeniu na rynek o ponad 250%. Zakładano, że miesięczna sprzedaż obydwu modeli wyniesie 4300 egzemplarzy, a tymczasem klienci zamówili ponad 21 540 samochodów, zaś wysoki poziom sprzedaży wciąż się utrzymuje. Tiida i Tiida Latio ponownie wprowadzono także na rynek chiński po zmianie oferty produktów w listopadzie 2007 r. Średnia sprzedaż w tym kraju utrzymuje się na stabilnym poziomie średnio 12 000 egzemplarzy miesięcznie. W 2006 r. Tiidę uznano w Chinach za "Samochód Roku", co przyczyniło się do wzmocnienia jego sukcesu i popularności na tamtejszym rynku.

Dla naszego regionu istotnym i wartym podkreślenia faktem jest to, iż europejska premiera Tiidy odbyła się na Międzynarodowych Targach w Bratysławie w ubiegłym roku i została zorganizowana przez Nissan Sales Central & Eastern Europe. Następnie w Polsce, na drogach małopolski dziennikarze z niemal całej europy testowali Tiidę tuż przed jej rynkową premierą.

Źródło: Nissan