Nissan GT-R bije własny rekord na Nurburgring

Nissan GT-R bije własny rekord na Nurburgring05.05.2008
Nissan GT-R to jedno z najszybszych aut produkowanych seryjnie, jakie poddano testom na słynnym "Ringu". Koncern poinformował, że model ten okrążył Nurburgring w czasie siedmiu minut i 29 sekund. Nowy rekord odnotowano 16 i 17 kwietnia, ...

...a pojazd używany do testów był wersją o podstawowej specyfikacji, poruszającą się na standardowych oponach dostępnych na rynku japońskim.

Nissan GT-R bije własny rekord na Nurburgring 1Prowadzony pewną ręką głównego kierowcy testowego Kochio Suzuki GT-R pobił swój własny wynik na tej trasie o 9 sekund. Poprzedni najlepszy czas GT-R wynosił 7 minut i 38 sekund i należał do najlepszych wyników aut produkcyjnych testowanych na niemieckim torze.

"Podczas zeszłorocznych testów byliśmy sfrustrowani warunkami pogodowymi panującymi na Nürburgring. Zawsze wierzyliśmy, że GT-R może zejść poniżej siedmiu minut i 30 sekund." - powiedział Kazutoshi Mizuno, główny inżynier GT-R. "Osiągając taki wynik GT-R udowodnił, że należy do najszybszych na świecie samochodów produkowanych masowo. Chcieliśmy zbudować super-pojazd o świetnych osiągach, dostępny dla każdego i wszędzie – wierzę, że spełniliśmy tę obietnicę."

Dostawy nowego GT-R w Japonii rozpoczęto w grudniu 2007 roku. Do sprzedaży w USA i Kanadzie wejdzie w lipcu, a w Europie i na innych rynkach pojawi się w ciągu następnych 12 miesięcy.

Źródło: Newspress, foto: Nissan