Nissan przywykł do zwycięstw

Nissan przywykł do zwycięstw14.05.2008
W siedzibie firmy Nissan można wręcz usłyszeć skrzypienie półek uginających się pod ciężarem licznych nagród. Trzy najnowsze branżowe wyróżnienia potwierdzają, że jeżeli chodzi o oczekiwania klientów w zakresie wzornictwa, ...

...Nissan zdecydowanie zna się na rzeczy. Innowacyjny kompaktowy crossover Qashqai wzbogacił swój liczący dotychczas siedem nagród zbiór trofeów o tytuł Najlepszego Samochodu Rodzinnego Średniej Wielkości w plebiscycie na Samochód Roku brytyjskiego pisma What Diesel, pokonując trudnych konkurentów w postaci Forda Focusa i Hyundaia i30. To samo jury, w którego skład wchodziło między innymi grono renomowanych niezależnych dziennikarzy, uznało model Navara za Najlepszego Pickupa, przewyższającego zaletami takich rywali, jak Mitsubishi L200 i Toyota Hilux.

"Modelem Qashqai Nissan wprowadził niemałe zamieszanie w sektorze, udowadniając, że pojazd rodzinny nie musi być pojazdem nudnym" – wyjaśnia redaktor naczelny What Diesel Ian Robertson – "natomiast Navara jest przykładem na to, jak subtelna może być granica między elegancką sylwetką pojazdu a funkcjonalnością niezawodnego wołu roboczego".

Pogląd ten podziela czasopismo Professional Van & Light Truck, które także uznało Navarę za Najlepszy Pickup w trakcie tradycyjnej kolacji połączonej z rozdaniem nagród w ramach Prezentacji Pojazdów Dostawczych.

"To bardzo konkurencyjny sektor rynku i dziś każdy pickup musi łączyć w sobie zalety ciężarówki i pojazdu rekreacyjnego" – powiedział wydawca PV< John Fife. "Porządna i wygodna uniwersalna Navara spełnia ten wymóg lepiej niż którykolwiek z jej konkurentów. Komfortu jazdy i wygody pasażerów nie zmniejsza nawet ponad tona ładunku. Bardzo podobał nam się także 171-konny silnik Diesla, dzięki któremu samochód z łatwością może ciągnąć przyczepę".

Nagroda odzwierciedla dynamikę sprzedaży obydwu modeli Nissana. Qashqai odniósł ogromny sukces – zarówno w Europie jak i w Polsce. Na rynku pickupów bestsellerem pozostaje Navara – 2007 był kolejnym rokiem jej dobrej passy w tym bardzo konkurencyjnym segmencie.

Produkowany w Wielkiej Brytanii Qashqai to pojazd o silnym i wyrazistym wizerunku, plasujący się między tradycyjnym hatchbackiem, a wyższym i masywniejszym pojazdem sportowo-użytkowym. Model przyciąga klientów poszukujących czegoś innego, niż ma do zaoferowania konkurencja. Jazda tym funkcjonalnym samochodem dostarcza prawdziwej przyjemności, a klienci, którym zależy na szczególnie wysokim poziomie bezpieczeństwa, mogą zdecydować się na wersję z napędem na 4 koła. Atrakcyjność Qashqai jeszcze wzrośnie, kiedy w październiku w ofercie pojawi się nowa siedmiomiejscowa wersja Qashqai+2.

Uniwersalne i wszechstronne wersje Navary z kabiną przedłużaną (King Cab) i podwójną (Double Cab) wypełniają lukę pomiędzy komfortowymi SUV-ami a funkcjonalnymi typowymi pickupami. Wypróbowany i sprawdzony system napędu na 4 koła oraz praktyczna skrzynia ładunkowa sprawiają, że model jest równie popularny zarówno wśród farmerów i przedstawicieli branży budowlanej, jak i wśród osób wykorzystujący go wyłącznie w celach rekreacyjnych.

Źródło: Nissan