Nissan otrzymał nagrodę za nową technologię

Nissan otrzymał nagrodę za nową technologię31.05.2008
Nissan, Xanavi Informatics Corporation oraz Sony Corporation otrzymały nagrodę PACE 2008 (Premier Automotive Suppliers' Contribution to Excellence) magazynu "Automotive News" w kategorii produktów, za opracowanie ...

...i komercjalizację technologii Around View Monitor. Prestiżowe Nagrody PACE przyznawane są w uznaniu innowacyjności i osiągnięć technologicznych dostawców zaopatrujących branżę motoryzacyjną. Laureatem PACE Award 2008 w kategorii "współpraca" jest także Nissan Motor Co., Ltd., nagrodzona wspólnie z Xanavi i Sony za znakomite innowacje technologiczne, a także za współpracę z dostawcami.

Around View Monitor to system, który pozwala uzyskać widok pojazdu i jego otoczenia „z lotu ptaka” dzięki syntezie obrazu z czterech ultra szerokokątnych kamer wysokiej rozdzielczości umieszczonych z przodu, z tyłu oraz po bokach pojazdu. Pierwszy na świecie system Around View

Nissan otrzymał nagrodę za nową technologię 1Monitor został zaprojektowany w celu ułatwienia parkowania poprzez zapewnienie lepszej widoczności otoczenia. W systemie Around View Monitor zintegrowano rozwiązania technologiczne opracowane przez firmy Nissan, Xanavi i Sony.

Nissan rozpoczął prace badawcze nad koncepcją Around View Monitor w 2005 r. i zaproponował firmom Xanavi i Sony współpracę w zakresie komercjalizacji technologii. Sony skonstruowała ultra szerokokątne kamery o rozdzielczości 1,3 megapikseli, natomiast Xanavi opracowała oprogramowanie przetwarzające obrazy z kamer na widok "z lotu ptaka".

System Around View Monitor zastosowano po raz pierwszy w Japonii w październiku 2007 r. w minivanie Nissan Elgrand, a następnie w minivanie Serena w grudniu. W Ameryce Północnej Around View Monitor wprowadzono w luksusowym crossoverze Infiniti EX35 w grudniu tego samego roku.

Nagroda PACE jest ukoronowaniem trzyletniej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju, której efektem była komercjalizacja pierwszej na świecie technologii Around View Monitor. 

Nagrody PACE magazynu "Automotive News" przyznawane są dostawcom branży motoryzacyjnej w uznaniu najwyższych osiągnięć w zakresie innowacji, postępu technologicznego i wyników ekonomicznych. Prestiżowe nagrody PACE przyznawane są już od 14 lat.

Źródło: Nissan