Pierwszy Nissan GT-R jest już w Polsce!

Pierwszy Nissan GT-R jest już w Polsce!05.06.2008
W tym tygodniu, po raz pierwszy w Polsce, można zobaczyć najszybszy model z gamy Nissana; Nissana GT-R. Auto, pomimo faktu, iż pierwsze egzemplarze wyjadą z europejskich salonów dopiero wiosną 2009 roku już ...

... teraz jest on uznawany za jeden z najlepszych samochodów, jakie kiedykolwiek udało się stworzyć branży motoryzacyjnej. W ciągu dwóch miesięcy trwającej przedsprzedaży w czterech krajach w których działa Nissan Sales Central & Eastern Europe (Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) sprzedano 104 pojazdy, z czego 38 w Polsce.

Pierwszy Nissan GT-R jest już w Polsce! 1 Krzysztof Kowalski, Communications Director na Europę środkowo – wschodnią, odbierając wczoraj nagrodę dla tego samochodu od magazynu "Playboy" (kategoria "auto dla Twardziela") powiedział: "Nissan GT-R pomimo niewielkiego upływu czasu od premiery okrzyknięty został jednym z najlepszych oraz najszybszych samochodów seryjnych świata. 3,6 sekundy do 100 km i prędkość maksymalna 314km/h są dowodem na doskonałość techniczną tego pojazdu".

Model, który dotarł wczoraj do Polski na okres tygodnia jest unikalnym egzemplarzem gdyż prezentuje wszystkie rozwiązania techniczne niewidoczne dla oka przy spotkaniu z produkcyjnym modelem. Dzięki przecięciu samochodu na pół ukazano w przekroju wszystkie jego istotne elementy takie jak: budowany ręcznie silnik V6, sekwencyjną 6cio biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem, układ napędu 4x4 i zawieszenie.

Do 8-ego czerwca wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Nissana GT-R, w salonie Nissana przy ul. Puławskiej 276 w Warszawie. Wybór salonu był nieprzypadkowy, ponieważ warszawski salon T&T oraz salon Japan Motors w Krakowie należą do grupy Nissan High Performance Centers, które zostały nominowane do sprzedaży i serwisu tych wyjątkowych samochodów.

Źródło: Nissan