Inauguracja Akademii GT

Inauguracja Akademii GT05.06.2008
PlayStation i Nissan - połączyli siły organizując arcytrudny test dla kierowców - Akademię GT. Trwająca osiem miesięcy ogólnoeuropejska rywalizacja obejmuje wyścigi wirtualne i realne, dzięki którym dwóch uczestników może spełnić swoje największe marzenie.

Nagrodą jest czteromiesięczny program szkoleń zakończonych uzyskaniem licencji kierowcy wyścigowego, a następnie udział w prawdziwym wyścigu 24-godzinnym w Dubaju w styczniu 2009 r., za kierownicą Nissana 350Z, jako członek zespołu Nissana.

Inauguracja Akademii GT 1 Akademia GT to kontynuacja trwającego już od dłuższego czasu partnerstwa między PlayStation i Nissanem, zapoczątkowanego współpracą firmy Nissan z Polyphony Digital – twórcą Gran Turismo. W ramach tej współpracy Nissan zapewnia samochody, kierowców wyścigowych oraz przekazuje uwagi i opinie pomagające w uzyskaniu maksymalnego realizmu symulacji w grze.

Simon Sproule, Wiceprezes ds. Komunikacji Globalnej w Nissan Motor Ltd: "Cieszymy się, mogąc rozwijać ścisłą współpracę między firmami Nissan i Sony PlayStation. Dzięki niej entuzjaści wyścigów mają szansę na zdobycie najważniejszej nagrody w życiu – nagrody jeszcze silniej łączącej świat gier i wyścigów na prawdziwym torze. Czekamy na nowych kierowców, którzy dołączą do naszego zespołu na wyścigu w Dubaju".

Arcytrudna rywalizacja kierowców rozpoczęła się 2 czerwca, wraz z inauguracją działalności Akademii GT w Gran Turismo 5 Prologue. Zasady rywalizacji przedstawiają się następująco:

Inauguracja Akademii GT 2 Etap Pierwszy: www.gtacademy.eu – od 2 czerwca 2008 r. przez 7 tygodni
Pierwsza faza Akademii GT odbędzie się online, w ramach wielkiego turnieju Gran Turismo 5 Prologue™ w PLAYSTATION®Network. Rywalizacja potrwa siedem tygodni, a zawodnicy muszą zarejestrować swój udział w PLAYSTATION®Network, podając swoje identyfikatory na stronie www.gtacademy.eu . Przy następnym uruchomieniu GT5 Prologue online będą mogli wystartować w Próbie Czasowej Akademii GT, rywalizując o tytuł najszybszego kierowcy na torze Eiger Nordwand za kierownicą Nissana 350Z.

Etap Drugi: Finał Krajowy – lipiec 2008 r.
20 najszybszych kierowców z poszczególnych krajów zostanie zaproszonych do finału krajowego i rywalizacji w Gran Turismo 5 Prologue. Trzech najszybszych kierowców z finału przechodzi do następnego etapu...

Inauguracja Akademii GT 3 Etap Trzeci: Akademia GT na Silverstone – 25 sierpnia 2008 r.
W odróżnieniu od dwóch poprzednich, ten etap nie jest juz wirtualną rozgrywką. Trzej najszybsi kierowcy z każdego kraju udają się do kolebki brytyjskiego sportu samochodowego – do Silverstone – gdzie rozpoczną rywalizację na prawdziwym torze w ramach Akademii GT. Zawodnicy będą musieli nie tylko wykazać się umiejętnościami za kierownicą Nissana GT-R, ale także potwierdzić własne predyspozycje psychofizyczne w serii testów.

Dwaj najszybsi kierowcy z Silverstone będą mogli następnie wziąć udział w czteromiesięcznym programie szkoleniowym, który kończy się uzyskaniem licencji kierowcy wyścigowego, oraz wystartować w prawdziwym 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2009 r., za kierownicą w pełni przygotowanego do takiej imprezy samochodu Nissan 350Z.

Pełną treść warunków oraz więcej informacji na temat Akademii GT znajdą Państwo na stronie www.gtacademy.eu.

Źródło: Nissan