Nowy Nissan wyjedzie z fabryki w Sunderland

Nowy Nissan wyjedzie z fabryki w Sunderland06.06.2008
Firma Nissan Motor Co. Ltd. ogłosiła, że od 2010 roku w fabryce Sunderland w Wielkiej Brytanii rozpocznie produkcję nowego, innowacyjnego samochodu kompaktowego. Wykorzystując sukces, jaki osiągnął na rynku model Qashqai, ...

...rozpoczęcie produkcji najnowszego Nissana wzmocni pozycję i rolę fabryki w Sunderland jako producenta i eksportera produktów najwyższej jakości i klasy.

Decyzja ta została ogłoszona podczas odwiedzin Premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna oraz Carlos Ghosn, Prezesa i CEO firmy Nissan Motor Co. w Nissan Design Center w centrum Londynu.

Brytyjski Premier powiedział podczas wizyty: "Nissan jest globalnym producentem silnie związanym z Wielką Brytanią i tym bardziej miło mi poinformować o jego kolejnym przedsięwzięciu w naszym kraju. Dzisiejsza informacja o zaprojektowaniu całkowicie nowego modelu i jego produkcji w Anglii będzie kolejnym ważnym wsparciem dla naszego przemysłu oraz jest spełnieniem obietnic o nowych inwestycjach i miejscach pracy w bijącej rekordy fabryce w Sunderland".

"Sukces Sunderland pokazuje jak utalentowana, silnie zmotywowana grupa pracowników może osiągnąć tak wysokie cele i przyczynić się do umocnienia Wielkiej Brytanii jako silnego gracza wśród producentów samochodów na rynku światowym" dodał.

"Pracownicy naszej fabryki w Sunderland sprostali bardzo trudnemu zadaniu i wywiązali się z zobowiązań, tym samym udowadniając, że nasza fabryka może być globalnie konkurencyjnym ośrodkiem produkcji pojazdów najwyższej jakości" stwierdził Carlos Ghosn. "Z radością przyjęliśmy bardzo proaktywną postawę i wsparcie rządu brytyjskiego w działaniach zmierzających do rozpoczęcia produkcji nowych pojazdów w fabryce w Sunderland".

Najnowsze dziecko Nissana będzie uzupełnieniem dotychczasowej oferty tej firmy oraz fabryki w Sunderland; jego produkcja rozpocznie się w chwili, gdy z taśmy zjedzie ostatni model obecnej wersji Micry, czyli w roku 2010.

Micra nowej generacji
Firma Nissan rozpocznie rywalizację w segmencie tzw. "entry car", czyli samochodów, od których zaczyna się kontakt z motoryzacją, poprzez wprowadzenie nowej dedykowanej platformy A. Zostanie ona wykorzystana przynajmniej w trzech modelach, włącznie z kolejną generacją Micry i będzie powstawać w pięciu Wiodących Konkurencyjnych Krajach (ang. Leading Competitive Countries (LCC).

Miejscem produkcji tej rodziny samochodów kompaktowych będzie między innymi fabryka w Chennai, w Indiach, a konstrukcją zajmie się Renault-Nissan Alliance. Opracowanie i rozwój konkurencyjnej platformy A jest jednym z wielu przełomowych punktów w działaniach biznesowych, ogłoszonych w ramach Nissan GT 2012 - nowego pięcioletniego planu biznesowego tej firmy.

Źródło: Nissan