Nissan na Geneva Motor Show 2002

Nissan na Geneva Motor Show 200211.02.2002
W trakcie zbliżającego się salonu motoryzacyjnego w Genewie - Geneva Motor Show 2002, Nissan zaprezentuje cztery samochody w wersjach produkcyjnych i dwa ultranowoczesne pojazdy przyszłości ...

W trakcie zbliżającego się salonu motoryzacyjnego w Genewie - Geneva Motor Show 2002, Nissan zaprezentuje cztery samochody w wersjach produkcyjnych i dwa ultranowoczesne pojazdy przyszłości. Wśród nich znajdzie się nowa Primera, która wytycza najnowsze kierunki w budowie samochodów Nissana, znany już terenowy X-Trail, nowy Terrano i zmodernizowana rodzina Pickupów - dowód na to, że Nissan jest liderem na europejskim rynku aut 4x4. Wśród premier znajdzie się także innowacyjna Yanya - uterenowiony SUV segmentu "B", który definiuje nowe granice technologii i dedykowany jest następnej generacji młodych Europejczyków. W Genewie zadebiutuje i zakończy cykl pokazów na międzynarodowych salonach samochodowych także najnowszy GT-R Concept.

Nissan na Geneva Motor Show 2002 1 Yanya

Światowa premiera. Koncepcyjny Yanya to praktyczny, supernowoczesny, stylowy samochód dla młodzieży, a więc tej najmłodszej generacji europejskich kierowców. Yanya to auto kontrastów, gdzie surowe linie żywcem wzięte z rasowego SUV'a i sygnalizujące jego "terenowy" rodowód, sąsiadują z delikatnym, choć odpornym na uszkodzenia wnętrzem oraz supernowoczesnymi systemami audio, video i internetowym. Yanya został zaprojektowany według filozofii "Urban Activity Gear" - w myśl której auto może być albo kompaktowym samochodem miejskim, albo - dzięki nowocześnie rozwiązanemu i łatwemu w adaptacji wnętrzu wraz z ruchomym dachem - samochodem terenowym.

Primera

Rozpoczęcie sprzedaży tego samochodu w sieci dealerów w Europie nastąpi 1 marca.

Nowa Primera przełamuje dotychczasowe przyzwyczajenia - wielofunkcyjny system N-FORM podaje informacje potrzebne kierowcy na dużych rozmiarów centralnej konsoli. System N-FORM, oparty na pomyśle "Human Machine Interface" (interfejs człowiek-maszyna), został stworzony w celu zapewnienia lepszego kontaktu pomiędzy kierowcą i autem. Dzięki systemowi N-FORM można operować zestawem audio, klimatyzacją, telefonem, systemem nawigacyjnym z DVD oraz nowatorską kamerą parkingową (w europejskim segmencie D te dwie ostatnie nowinki techniczne pojawiają się po raz pierwszy!). Samochód zbudowany na nowej płycie podłogowej, z nowym wielowahaczowym zawieszeniem oferuje wspaniały komfort jazdy i tradycyjnie doskonałe prowadzenie.

Nissan na Geneva Motor Show 2002 2 Terrano

W Genewie odbędzie się pierwszy publiczny pokaz zmodernizowanego Terrano, najlepiej sprzedającego się off-roader'a w Europie. W roku 2002 auto otrzyma nowy silnik, wzorcowy i wiodący w klasie pakiet bezpieczeństwa oraz zmodernizowane nadwozie. Produkcja nowego Terrano ruszyła w fabryce Nissana w Barcelonie kilka dni temu (21 stycznia). Sprzedaż rozpoczyna się 5 marca.

Pochodzący z Patrola GR 3.0-litrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem stawia nowego Terrano w czołówce segmentu "4x4". Oferuje doskonałe parametry dotyczące wielkości momentu obrotowego, prędkości maksymalnej i znacznie obniżonych kosztów eksploatacyjnych.

Nissan na Geneva Motor Show 2002 3 Nowy Terrano to lepsze osiągi i nowy pakiet bezpieczeństwa - auto jest teraz bezpieczniejsze i świetnie nadaje się dla potrzeb aktywnych rodzin. Po raz pierwszy w średnich autach "off-road" dostępne są boczne poduszki powietrzne działające w połączeniu z aktywnymi zagłówkami, które w czasie wypadku minimalizują ryzyko uszkodzenia kręgosłupa. Ze względu na nową jednostkę napędową zmiany objęły m.in. maskę pojazdu. Zmienił się także wlot powietrza pod charakterystycznym logo Nissana - teraz jest znacznie masywniejszy. Bardziej wyrazisty jest także "grill" - zwieńczenie nowej "twarzy" Terrano.

Pickup

Nowy Pickup w polskich salonach pojawi się w kwietniu. Muskularny Nissan doskonale się sprawdza zarówno w czasie przeznaczonym na rekreację, jak i w codziennej ciężkiej pracy. Samochód otrzymał nowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,5-litra - jego osiągi, stawiają go w czołówce pojazdów tej klasy. Nissan Pickup emituje przy tym mniej szkodliwych substancji i jest tańszy w eksploatacji. Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży wersji "4x4 Look" z napędem na tylne koła, która wyglądem nie różni się od samochodu "4x4", nowy Pickup oferuje niższe koszty tym klientom, którzy od swoich Nissanów wymagają terenowego, męskiego image'u.

X-Trail

Stylowy X-Trail, pierwszy SUV Nissana został zaprezentowany w ubiegłym roku. Łączy przyjemność z jazdy z dzielnością w terenie. Nissan X-Trail w salonach w niektórych krajach Europy jest dostępny od 1 września ubiegłego roku i ma wielki udział w podwyższaniu sprzedaży w sektorze "kompaktowych 4X4". Warto podkreślić, że popyt na to auto jest znacznie wyższy od przewidywanego. Jedną z najważniejszych nowości, które kryje X-Trail jest system ALL MODE 4x4 - pierwszy w tej klasie aut elektronicznie sterowany system napędu "4x4", który oferuje optymalne zachowanie auta podczas jazdy, bez względu na warunki na drodze.

Nissan na Geneva Motor Show 2002 4 GT-R Concept

Po premierach podczas salonów samochodowych w Tokio i Detroit, w Genewie zostanie zaprezentowany Nissan GT-R Concept w wersji z kierownicą po lewej stronie. W Szwajcarii będzie można obejrzeć udoskonalone, w pełni oddające sportowy charakter tego auta wnętrze. Nissan w Europie zatrudnia 14 tysięcy ludzi, którzy pracują w działach: designu, badawczo-projektowych, produkcyjnych, sprzedaży, marketingu i zaopatrzenia. Ponad 85% wszystkich samochodów Nissana sprzedanych w ubiegłym roku w Europie zostało wyprodukowanych na Starym Kontynencie.

Źródło: Nissan