Nissan GT-R Nismo w 24-godzinnym wyścigu Tokachi

Nissan GT-R Nismo w 24-godzinnym wyścigu Tokachi07.07.2008
Nissan poinformował o zgłoszeniu Nissana GT-R do 15. wyścigu 24-godzinnego Tokachi, który odbędzie się w dniach 20-21 lipca na Hokkaido. W 4 rundzie Serii Super Taikyu Race - morderczego 24-godzinnego wyścigu - możliwości Nissana GT-R ...

...muszą zostać wykorzystane do maksimum, zaś sama impreza stanowi doskonałe miejsce do sprawdzenia osiągów i wytrzymałości nowych części tuningowych NISMO oraz wyczynowego oleju silnikowego, którego formułę opracowano wspólnie z firmą MOTUL.

Dyrektor zespołu, Taro Kumagai, powiedział: "To pierwszy Nissan GT-R, który wystartuje w wyścigu jako samochód oparty na standardowej specyfikacji wersji szosowej. Naszym celem jest pokonanie całej trasy wyścigu i przetestowanie zarówno osiągów, jak i niezawodności pojazdu. Po sukcesach samochodu w Super GT wiemy, że fani modelu GT-R zechcą zobaczyć go w akcji w tego typu wyścigu wytrzymałościowym".

Nissan GT-R Nismo w 24-godzinnym wyścigu Tokachi 1 Wykorzystane w wyścigu elementy tuningowe NISMO do Nissana GT-R będą dostępne tego lata dla nabywców modelu GT-R jako opcjonalne akcesoria.

Samochód wyścigowy należy do grupy N/A FIA lub JAF-N1/N2 dla silników o pojemności powyżej 3001 cm3, oraz jest sklasyfikowany w kategorii "IP (produkcja międzynarodowa) -4", zgodnej z regulaminem wyścigu dla "Tokachi 24-hour special class" lub "24 h special" dla wyścigu 24-godzinnego w Dubaju.

■ Zespół:
Uczestnik: NISMO
Zgłoszona nazwa: MOTUL NISMO Racing Team
Nazwa pojazdu: MOTUL NISMO GT-R
Dyrektor zespołu: Taro KUMAGAI
Kierowcy: Masami KAGEYAMA, Tetsuya TANAKA i Kazuki HOSHINO

■ Specyfikacja pojazdu:
Pojazd bazowy: NISSAN GT-R (R35)
Silnik: VR38DETT
Pojemność: 3799 cm3
Moc maks.: ponad 480 KM / 6400 obr/min.
Maks. moment obr.: ponad 60 kg/m / 3200-5200 obr/min.
Masa: ponad 1600 kg
Opony: Bridgestone Racing POTENZA

Źródło: Nissan