Nissan pracuje 24 godziny na dobę

Nissan pracuje 24 godziny na dobę21.07.2008
W niedzielę 29 czerwca 2008 r., Nissan uruchomił nocną zmianę w należących do firmy zakładach w Sunderland, rozpoczynając tym samym produkcję w trybie 24-godzinnym. Wprowadzenie trzeciej zmiany, dzięki której w zakładzie

800 nowych miejsc pracy, było podyktowane chęcią zaspokojenia niesłabnącego popytu na cieszącego się uznaniem potwierdzonym przyznawanymi nagrodami crossovera Qashqai.

Od premiery rynkowej w marcu 2007 r. w całej Europie sprzedano już ponad 200 000 egzemplarzy modelu Qashqai. Tak duży popyt skłonił do podwojenia pierwotnych prognoz produkcji na bieżący rok obrachunkowy.

Trzecia zmiana pomoże także zakładom w Sunderland w zaspokojeniu spodziewanego popytu na 7-miejscową wersję tego pierwotnie 5-miejscowego pojazdu, czyli na model Qashqai+2, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w przyszłym miesiącu na Salonie Motoryzacyjnym w Londynie.

Produkcja Qashqai +2 rozpocznie się w sierpniu 2008 r., a samochód trafi do salonów sprzedaży w całej Europie we wrześniu.

Trevor Mann, Starszy Wiceprezes ds. Produkcji w Europie, powiedział: "Qashqai okazał się tak popularny, że w tym roku musieliśmy zwiększyć produkcję do znacznie ponad 200 000 egzemplarzy".

"Uruchomienie trzeciej zmiany wymagało dużego zaangażowania ze strony firmy Nissan w działalność na terenie Wielkie Brytanii i umożliwi zakładom w Sunderland skuteczniejsze zaspokojenie bezprecedensowego i niesłabnącego popytu na ten samochód, a także na wersję Qashqai+2".

Zatrudnienie 800 nowych pracowników było dla zakładu dużym przedsięwzięciem – o każde miejsce starało się 10 kandydatów.

Źródło: Nissan