Nissan przenosi Rajd Dakar do Warszawy?

Nissan przenosi Rajd Dakar do Warszawy?25.08.2008
W sobotę 6 września 2008 roku na Stadionie X-lecia w Warszawie odbędzie się wielki finał Red Bull X-Fighters. Nigdy wcześniej zawody tej rangi nie gościły w Polsce ani w żadnym innym kraju Europy Środkowo - Wschodniej.

Na potrzeby imprezy powstanie najbardziej nowatorski tor do freestyle motocrossu a 35 000 widzów będzie świadkami wyczynów najznamienitszej czołówki zawodników FMX.

Nissan przenosi Rajd Dakar do Warszawy? 1 Nissan przygotował specjalny pokaz dwóch teamów rajdowych. Obaj kierowcy zaprezentują niezwykłe możliwości, jakimi dysponują "dakarowe" Nissany Navara oraz oni sami. Korzystając z toru dla zawodników Nissany będą brały udział w symulowanym wyścigu, wykorzystując najazdy i inne przeszkody do wykonywania skoków i uślizgów. Auta prawdopodobnie będą wykorzystywać fragmenty korony stadionu do jazdy ekstremalnej jak i będą przemieszczać się między sektorami widzów, z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa.

Nissan, korzystając z faktu posiadania najszerszej oferty 4x4 na rynku i szerokiego zaangażowania w promowanie aktywnych sportów na świeżym powietrzu, idealnie wpisuje się w koncepcję tej wyjątkowej imprezy. Miłośnicy zarówno letnich, jak i zimowych aktywności świetnie znają takie modele jak wszechstronny X-TRAIL, silny Pathfinder, czy legendarny Patrol. Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą 2 modele czteronapędowych pick’up ów na rynku; rekreacyjnego Nissana Navarę i roboczego Nissana NP300. Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć też: Nissana Qashqai, luksusowe Murano i supersportowego GT-R. Już od ponad 50 lat, kiedy to powstał pierwszy Patrol, Nissan jest uznawany za eksperta w dziedzinie napędu 4x4.

Źródło: Nissan