Nissan Murano luksusową marką magazynu Gentleman

Nissan Murano luksusową marką magazynu Gentleman31.10.2008
Podczas wczorajszej gali miesięcznika "Gentleman" wręczone zostały statuetki Luksusowej Marki Gentlemana. Nissan Murano, który swoją premierę rynkową miał podczas ubiegłotygodniowych Dni Otwartych, już zdobył ...

...swoją pierwszą nagrodę w kategorii" Luksusowy Samochód Na Każdą Okazję". Prócz Murano w tej kategorii były nominowane: BMW X6, Volvo XC60, Renault Koleos i Jeep Grand Cherokee SRT8. na rynek otrzymuje ono już swoją pierwszą nagrodę. I z pewnością nie ostatnią…."

Krzysztof Kowalski, RBU Communications Director odbierając nagrodę powiedział: "Trudno wymarzyć sobie lepszy początek sprzedaży dla Nissana Murano. Zaledwie 4 dni po wprowadzeniu

Nissan Murano luksusową marką magazynu Gentleman 1 Nowe Murano przekracza granicę między klasą SUV a dynamiczną limuzyną. Prócz zmian w wyglądzie zewnętrznym znacząco poprawiono wnętrze: nowe przyrządy, nowe fotele, subtelne, nastrojowe oświetlenie i skórzane wykończenie z podwójnymi przeszyciami i dodatki z aluminium. Nadwozie Murano jest o około 50% sztywniejsze w porównaniu z poprzednikiem. Napęd na 4 koła jest przenoszony przez nowoczesny, skonstruowany przez Nissana układ ALL MODE 4x4-i. Silnik V6 3,5 litra jest teraz silniejszy (moc wzrosła do 256 KM) i oszczędniejszy, przy czym lepsze osiągi samochodu i zmniejszenie zużycia paliwa są też owocem istotnych ulepszeń w nowatorskiej bezstopniowej skrzyni biegów CVT.

Wprowadzono udogodnienia w obsłudze auta: oprócz elektrycznie otwieranej i zamykanej klapy tylnej także podnoszenie oparć odbywa się na sygnał pilota zdalnego sterowania. Najbardziej pomysłowym elementem wyposażenia nowego Murano są kamery cofania. Prócz kamery tylnej zamontowana została druga kamera w lusterku na drzwiach pasażera.

Ceny nowego Murano są niższe niż modelu poprzedniej generacji i rozpoczynają się od 179 tysięcy złotych.

Źródło: Nissan