Nissany zdominowały Rajd UAE Desert Challenge

Nissany zdominowały Rajd UAE Desert Challenge08.11.2008
Wśród najlepszych 15 zawodników jadących samochodami podczas UAE Desert Challenge, znalazło się 10 kierowców Nissanów. Potwierdza to olbrzymi potencjał w grupie aut 4x4, którymi dysponuje Nissan.

Miłośnicy takich samochodów świetnie znają takie modele jak wszechstronny X-TRAIL, silny Pathfinder czy legendarny Patrol.

Nissany zdominowały Rajd UAE Desert Challenge 1Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą 2 modele czteronapędowych pick’up ów na rynku; rekreacyjnego Nissana Navarę i roboczego Nissana NP300. Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć też: Nissana Qashqai, luksusowe Murano i supersportowego GT-R.

Już od ponad 50 lat, kiedy to powstał pierwszy Patrol, Nissan jest uznawany za eksperta w dziedzinie napędu 4x4. Rajd UAE Desert Challenge był ostatnim rajdem całego cyklu Mistrzostw Świata sezonu 2008 i ten rajd przypieczętował wielki sukces załogi ORLEN Team Hołowczyc/Fortin – załoga ta jadąca samochodem Nissan Navara zdobyła tytuł wicelidera Pucharu Świata FIA.

Przed zawodnikami ORLEN Team i ich samochodem przygotowanie do Rajdu Dakar, w tym roku po raz pierwszy rozgrywanym na trasach Ameryki Południowej (Argentyna – Chile).

Źródło: Nissan