Nissan Qashqai+2 wybrany MPV Roku przez Szkotów

Nissan Qashqai+2 wybrany MPV Roku przez Szkotów17.11.2008
Wprowadzony niedawno na rynek siedmiomiejscowy Qashqai+2 został uznany za MPV Roku w szkockiej edycji plebiscytu na Samochód Roku 2008, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Szkockich Autorów Tekstów Motoryzacyjnych (ASMW).

Warto przy tej okazji przypomnieć, że w ubiegłym roku „zwykły” Qashqai otrzymał tytuł Samochodu Roku w kategorii pojazdów z silnikiem Diesla.

Tegoroczna nagroda to kolejne potwierdzenie słuszności śmiałej decyzji Nissana o zerwaniu ze stereotypem samochodów rodzinnych i skonstruowaniu crossovera łączącego atuty rodzinnego hatchbacka oraz samochodów typu MPV i SUV. Jako pierwszy rodzinny crossover, Qashqai+2 czyni tę koncepcję dostępną dla jeszcze szerszego grona klientów.

Przemawiający na ceremonii wręczenia nagród prezes ASMW powiedział, że Qashqai jest jednym z prawdziwych sukcesów w najnowszej historii motoryzacji. „Zapotrzebowanie nigdy nie było tak wielkie i nietrudno zrozumieć, dlaczego to auto jest tak popularne. Doskonale radzi sobie w każdych warunkach, a pod względem wyglądu niewielu rywali może mu dorównać". Prezes ASMW chwalił także standardy produkcji obowiązujące w fabryce w Sunderland: „Jakość wykonania i zastosowanych materiałów jest niespotykana w tym segmencie, a na siedmiomiejscową odmianą opracowaną w ramach ewolucji modelu z pewnością zdecyduje się wiele rodzin”.

Qashqai już wprowadził niemałe zamieszanie na rynku. O jego niezwykłej popularności świadczy liczba ponad 250 000 egzemplarzy sprzedanych w całej Europie od rynkowej premiery w marcu 2007 r. Jeszcze bardziej funkcjonalny, dający tyle samo przyjemności z jazdy i równie atrakcyjny stylistycznie większy Qashqai+2 ma wszelkie szanse na powtórzenie sukcesu pierwowzoru.

„ASMW dokonało idealnego wyboru” – powiedział Paul Willcox, dyrektor zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd. „Bardzo cieszymy się z tej pierwszej nagrody dla modelu Qashqai+2, która potwierdza słuszność naszej decyzji o kontynuacji udanej formuły pięciomiejscowego Nissana Qashqai poprzez wprowadzenie jeszcze bardziej przestronnej i uniwersalnej odmiany bez uszczerbku dla cech, które zapewniły taką popularność oryginalnej wersji tego auta". „Już zauważamy wyjątkowo pozytywne reakcje na model Qashqai+2 wśród klientów, którzy nie wzięliby pod uwagę mniejszej wersji”.

Źródło: Nissan