Kolejne wyróżnienie dla Nissana GT-R 2009

Kolejne wyróżnienie dla Nissana GT-R 200924.11.2008
Nissan GT-R z rocznika 2009 został uhonorowany 18-tego listopada w USA przez magazyn Motor Trend tytułem "2009 Motor Trend Car of the Year" ("Samochód Roku 2009 magazynu Motor Trend"). GT-R był jednym z 16 finalistów, ...

...ocenianych według trzech podstawowych kryteriów: bezkonkurencyjność, wyrazistość i wartość. Pełne sprawozdanie z plebiscytu zostanie opublikowane w styczniowym numerze miesięcznika.

W komunikacie prasowym wydanym przez Motor Trend redaktor naczelny czasopisma, Angus MacKenzie, stwierdził: „jeszcze żaden Nissan nie był tak wspaniały ani nie dysponował takimi możliwościami jak GT-R, a żaden z kandydatów do nagrody za 2009 rok nie miał tak miażdżącej przewagi we wszystkich kryteriach. Właśnie dlatego ten model zasługuje na „Golden Calipers” („Złote Zaciski”). „W modelu Nissan GT-R na nowo sformułowane zostały zasady budowania samochodów wyczynowych. To technologicznie zaawansowane coupe oferuje osiągi, właściwości jezdne i efektywność na poziomie najbardziej znanych supersamochodów świata, ale za ułamek ich ceny” - dodał MacKenzie.

Źródło: Nissan