Światowa prapremiera Nissana NV2500 Concept

Światowa prapremiera Nissana NV2500 Concept12.12.2008
Nissan North America, Inc. (NNA), na specjalnym pokazie dla przedstawicieli mediów zorganizowanym w siedzibie Północnoamerykańskiego Centrum Technicznego Nissan (NTCNA) w stanie Michigan, zaprezentował w ubiegłym tygodniu model Nissan NV2500 Concept.

Nowy pojazd jest przykładem oryginalnego podejścia do projektowania pojazdów dostawczych oraz zapowiedzią przyszłej oferty Nissana na rynku pojazdów dostawczych w Ameryce Północnej.

Światowa prapremiera Nissana NV2500 Concept 1 Nissan NV2500 Concept to świeże spojrzenie na zasady projektowania pojazdów dostawczych, o czym świadczy trzystrefowe wnętrze i możliwość elastycznej aranżacji przestrzeni użytkowej i towarowej. W otwartej strefie mobilnego biura/stanowiska pracy przewidziano miejsce na komputer, rozkładany stół konferencyjny, liczne schowki, pojemniki i wieszaki na narzędzia.

Mierzące 180 cm wysokości wnętrze mieści także wysuwany boczny panel, który można ustawić poza pojazdem jako stół warsztatowy. Wszystkie elementy wnętrza zostały zaprojektowane jako wielofunkcyjne i bardzo wytrzymałe wyposażenie, które sprawdzi się w praktyce i sprosta intensywnemu użytkowaniu w takich miejscach, jak na przykład place budowy.

Na rynku północnoamerykańskim zadebiutował także Nissan NV200 Concept – kolejny prototyp pojazdu dostawczego marki Nissan.

Światowa prapremiera Nissana NV2500 Concept 2 NV200 Concept – połączenie zużywającego niewiele paliwa dostawczego furgonu z mobilnym biurem – był już prezentowany na Salonie Motoryzacyjnym w Tokio. Charakterystyczne elementy NV200 Concept to krótka maska silnika i unikatowy ruchomy „regał” bagażowy, który po wysunięciu z tylnej części pojazdu odsłania dostęp do komputerowego stanowiska pracy i przedziału mieszkalnego.

Nowe pojazdy dołączą do globalnej oferty pojazdów dostawczych Nissana, reprezentowanej przez modele z różnych segmentów do klasy 5 według klasyfikacji GVWR (pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej od 7200 do 8775 kg) włącznie.

Źródło: Nissan