Światowy debiut nowego modelu - 370Z Roadster

Światowy debiut nowego modelu - 370Z Roadster20.04.2009
Nissan zaprezentował zupełnie nowy model samochodu sportowego z serii Z. Prezentacja samochodu odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku, gdzie światową premierę miał nowy model 370Z Roadster, ...

...który dołączył do zaprezentowanego niedawno Nissana 370Z Coupe.

Światowy debiut nowego modelu - 370Z Roadster 1 Zupełnie nowy 370Z Roadster trafi do sprzedaży jako model na rok 2010. Charakterystycznym elementem samochodu jest nowy, elektrycznie składany dach z automatycznymi zatrzaskami, którego złożenie i rozłożenie wymaga wykonania pojedynczej czynności.

W samochodzie zastosowano więcej wyrafinowanych rozwiązań niż w jakimkolwiek wcześniejszym kabriolecie Z® – takich jak standardowy inteligentny kluczyk Nissan Intelligent Key, a także opcjonalne podgrzewane i wentylowane fotele siatkowe, moduł Bluetooth do podłączenia telefonu w trybie głośnomówiącym, radio satelitarne i zaawansowany system nawigacyjny Nissan z twardym dyskiem o pojemności 9,3 GB do zapisywania plików muzycznych.

Z Roadster oparty jest na obecnej generacji 370Z Coupe (która zadebiutowała w styczniu 2009). Z cieszącym się uznaniem Z Coupe auto dzieli silnik, układ przeniesienia napędu, platformę i większość głównych podzespołów.

Światowy debiut nowego modelu - 370Z Roadster 2 W samochodzie zastosowano liczne supernowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak standardowy silnik V6 DOHC o mocy 332 KM i pojemności 3,7 litra z bezstopniową regulacją faz rozrządu (VVEL), 7-biegowa przekładnia automatyczna lub 6-biegowa przekładnia manualna o skróconych przełożeniach z opcjonalnym układem SynchroRev Match (pierwsza na świecie przekładnia manualna z systemem synchronizacji redukcji biegu z prędkością obrotową silnika), wyrafinowane niezależne zawieszenie czterech kół, wentylowane hamulce tarczowe wszystkich czterech kół oraz lekka i sztywna konstrukcja nadwozia.

Z Roadster różni się od Z Coupe specjalnymi podwyższonymi oparciami foteli, wzmocnioną konstrukcją nadwozia oraz składanym dachem, który zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem trzech aspektów: uzyskanie jednakowo smukłej sylwetki nowego modelu zarówno przy złożonym, jak i rozłożonym dachu, prostota obsługi ograniczającej się wykonania jednej czynności przy składaniu lub rozkładaniu dachu oraz zapewnienie przyjemności z jazdy z otwartym nadwoziem przy jednoczesnym ograniczeniu turbulencji wywołanych pędem powietrza i utrzymaniu komfortu cieplnego dla kierowcy i pasażera.

Światowy debiut nowego modelu - 370Z Roadster 3 Wiernie ze sportowymi tradycjami „Zetek” wnętrze modelu Z Roadster jest całkowicie podporządkowane potrzebom kierowcy. Zgodnie z trzywarstwową koncepcją, poszczególne elementy znajdują się w zasięgu ręki i pogrupowane są według tego, jak kierowca odczytuje informacje i obsługuje przełączniki. Dzięki temu kierowca czuje pełną więź z pojazdem niezależnie od trasy i od tego, czy podróżuje z otwartym czy zamkniętym dachem.

Zdjęcia Nissana 370Z Roadster na naszym fotoblogu.

Źródło: Nissan