World Performance Car of the Year dla Nissana

World Performance Car of the Year dla Nissana12.05.2009
Wielokrotnie nagradzany Nissan GT-R został wyróżniony po raz kolejny - tym razem tytułem World Performance Car of The Year (światowy wyczynowy samochód roku) 2009. GT-R, który pokonał 23 inne modele samochodów z 25 krajów, ...

...zaimponował jury dynamiką i zwrotnością. Dziennikarze głosujący w plebiscycie na Światowy Samochód Roku, w tym reprezentujący Wielką Brytanię Nat Barnes, Peter Burgess i Mike Rutherford, uznali, że „dzięki silnikowi V6 o pojemności 3,8 litra z podwójnym doładowaniem, rozwijającemu moc 485 KM i maksymalny moment obrotowy 588 Nm, w starciu z R35 kłopoty mogłyby mieć nawet poprzednie generacje GT-R. W prowadzeniu GT-R, zwłaszcza na torze, ujawnia się niewiarygodna elastyczność podwozia i napędu cztery koła”.

O zachwycie, jakie wyczynowe auto Nissana wzbudziło wśród jurorów świadczy ich opinia, że przy atrakcyjnej cenie może to być najlepszy na świecie samochód dla entuzjastów motoryzacji.

„W samej Wielkiej Brytanii otrzymaliśmy już kilka wspaniałych nagród, więc pozytywne opinie i oceny czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata zasiadających w jury plebiscytu WCOTY są szczególnie satysfakcjonujące” – powiedział Paul Willcox, Dyrektor Zarządzający Nissan Motor (GB) Ltd.

„Zawsze podkreślaliśmy, że GT-R to oferowany w przystępnej cenie pojazd, w którym wyjątkowe osiągi połączono z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i codzienną funkcjonalnością. Nawet na tle znakomitych rywali, jurorzy WCOTY dostrzegli te atuty i bezkonkurencyjne parametry naszego modelu w tym segmencie rynku.

Z opinią jury niewątpliwie zgadzają się entuzjaści motoryzacji w całej europie, gdzie wskutek ogromnego popytu na ten samochód klienci muszą czekać co najmniej rok na realizację złożonego zamówienia.

Pierwsi klienci w Polsce odbiorą wkrótce swoje samochody w specjalnej sieci salonów High Performance Centre, liczącej 2 placówki na terenie kraju, w Warszawie i Krakowie.

Źródło: Nissan