Sprzed ekranu komputera wprost na tor wyścigowy

Sprzed ekranu komputera wprost na tor wyścigowy14.05.2009
Trwa dobra passa Lucasa Ordoneza - zwycięzcy Akademii GT 2008 Nissan/PlayStation i pierwszego na świecie kierowcy, który z wyścigów wirtualnych trafił na prawdziwy tor. Po intensywnym szkoleniu w ubiegłym roku, ...

...w trakcie którego Lucas pobierał nauki u renomowanych kierowców, takich jak Johnny Herbert, jego pierwszy występ w europejskim wyścigu GT okazał się kolejnym pozytywnym krokiem w karierze młodego gracza, który stał się kierowcą wyścigowym.

W miniony weekend Lucas wyjechał na tor w towarzystwie rywali z długim stażem, jako partner doświadczonego kierowcy Aleksa Buncombe’a w pierwszym wyścigu europejskiej serii GT4. Dzięki dwóm znakomitym wynikom Lucas i zespół Nissan Playstation mogą zaliczyć weekend na Silverstone do udanych, zaś dla Lucasa jest to ważny kolejny krok w prawdziwym świecie wyścigów Gran Turismo. {AKAPIT] W pierwszym wyścigu Lucas i Alex dali znakomity pokaz jazdy, awansując z jedenastej pozycji na starcie na szóste miejsce na mecie, ale dopiero drugi wyścig zakończył się niezapomnianym wynikiem. Buncombe wystartował w podręcznikowym stylu z czwartej pozycji i objął prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia. Uzyskana przewaga przepadła po interwencji samochodu bezpieczeństwa i ostrożnym zjeździe do pit stopu. Na tor wrócił Ordoñez, aby zawalczyć o drugie, trzecie lub czwarte miejsce. Po zaciekłej rywalizacji przez resztę wyścigu Ordoñez zdołał wykorzystać szansę i na ostatnich kilku zakrętach wysunął się na pozycję gwarantującą mu nieoczekiwane, ale w pełni zasłużone miejsce na podium.

„Ostatnie zakręty i próby wyprzedzenia BMW kosztowały mnie naprawdę dużo wysiłku. Myślę, że BMW straciło przyczepność tylnych kół i dlatego zdołałem je wyprzedzić na ostatnim łuku. Jestem naprawdę szczęśliwy, że w pierwszym wyścigu GT4, w jakim brałem udział udało nam się zająć trzecie miejsce. Za dwa tygodnie we Włoszech postaramy się wypaść jeszcze lepiej. Alex udowodnił, że Nissan może być liderem wyścigów, a ja muszę postarać się o wykorzystanie tej szansy” – powiedział Lucas.

Szef zespołu Nissan Playstation Bob Neville dodał: „W zeszłym roku Nissan Z i Alex Buncombe odnieśli więcej zwycięstw w wyścigach europejskiej serii GT4 niż ktokolwiek inny, ale dzisiejsze miejsce na podium to coś więcej niż kolejny sukces. Widzimy jak Lukas rozwinął się w tak krótkim czasie i pokazał wszystkim, co potrafi na torze”.

Mark Bowles z Sony Computer Entertainment Europe: „Twórca serii gier Gran Turismo Kazunori Yamauchi był na Silverstone i zobaczył jak udało nam się zmienić gracza w Gran Turismo w prawdziwego kierowcę wyścigowego. Zarówno on, jak i ja sam nie możemy się już doczekać kolejnego etapu”

Darren Cox z Nissan Europe: „Celem jaki wyznaczyłem Lucasowi, Aleksowi i całemu zespołowi było miejsce w pierwszej szóstce. Cel ten został zrealizowany z nadwyżką mimo silnej opozycji ze strony Aston Martina i BMW. Lucasowi, który musi teraz skoncentrować się na wynikach kolejnych pięciu weekendowych spotkań, nie wolno spocząć na laurach”.

Akademia GT otwarta w maju 2008 roku to międzynarodowe zawody organizowane pod patronatem marek Nissan i PlayStation®, które gromadzą entuzjastów gier z całej Europy chcących sprawdzić swoje umiejętności kierowcy wirtualnego i zdobyć szansę na start w prawdziwym wyścigu. Lucas Ordoñez to pierwszy zwycięzca Akademii GT, która okazała się wielkim sukcesem. Pozostaje tylko czekać i obserwować dalszy rozwój tego udanego przedsięwzięcia.

Źródło: Nissan