Nadjeżdża nowy Nissan Qashqai I-WAY

Nadjeżdża nowy Nissan Qashqai I-WAY01.06.2009
NISSAN Qasqhai przebojem zdobył rynek i w chwili obecnej jest już niekwestionowanym liderem segmentu crossoverów. Qashqai jest od miesięcy najlepiej sprzedającym się modelem w gamie Nissana od wielu miesięcy w całej Europie.

W roku 2008 Qashqai znalazł 183,294 nabywców co jest o 54.4% wynikiem lepszym niż w roku 2007. Analogicznie sytuacja przedstawia się w Polsce. W roku 2007 sprzedano 1855 sztuk, rok później już 2769 co daje wzrost o 49%.

W odpowiedzi na potrzeby klientów poszukujących niepowtarzalnych i wyróżniających się wersji samochodów NISSAN przygotował limitowaną wersję Qashqaia o nazwie I-WAY. Co z pewnością ucieszy klientów to fakt, że nie będzie to zarazem najdroższa propozycja w cenniku jak to ma często miejsce przypadku innych wersji specjalnych. I-WAY umiejscowiony będzie pomiędzy średnim a wysokim poziomem wyposażenia. Będzie również dostępny ze wszystkimi wersjami silnikowymi, kolorami nadwozia i napędem na jedną lub obie osie.

Nadjeżdża nowy Nissan Qashqai I-WAY 1 Główną cechą wyposażenia wnętrza jest nowy system nawigacji NISSAN Connect, który będzie na wyposażeniu standardowym. Ponadto wnętrze zyskało aluminiowe nakładki pedałów. Stylistyka karoserii została uatrakcyjniona dużymi 18-sto calowymi felgami aluminiowymi, przyciemnianymi tylnymi szybami, relingami oraz klamkami w kolorze srebrnym.

Wersje I-WAY dostępne są zarówno na bazie modelu Qashqai, jak i Qashqai+2.

Nissan Connect
• Nawigacja prowadząca kierowcę w dziewięciu językach
• Tryb ekologiczny wybierający trasy zapewniające najniższe zużycie paliwa
• Interfejs z ekranem dotykowym
• Możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku
• System Bluetooth do telefonów komórkowych
• Wysokie parametry po przystępnej cenie

System Nissan Connect oferuje szereg rozwiązań, które znaleźć można w autach klasy wyższej. Innowacja tego typu po raz pierwszy oferowana jest w kompaktowym samochodzie rodzinnym – podejście takie jest typowe dla filozofii Nissana, zgodnie z którą oferowane przezeń rozwiązania techniczne przełamują bariery pomiędzy poszczególnymi segmentami ryku. Nissan Connect został zaprojektowany tak, by oferować wygodę obsługi i być równie przyjazny dla użytkownika jak przenośne urządzenia nawigacyjne. Co więcej, Nissan Connect posiada dodatkową zaletę – jest w pełni zintegrowany ze środkową konsolą auta.

Nadjeżdża nowy Nissan Qashqai I-WAY 2 System Nissan Connect posiada duży, 5-calowy ekran dotykowy umieszczony na szczycie środkowej konsoli, tuż pod obszernym schowkiem w górnej części deski rozdzielczej. Całość jest doskonale zintegrowana z deską rozdzielczą, dzięki czemu przełączniki są łatwe w obsłudze zaś ich użycie jest intuicyjne. Pomimo przystępnej ceny, oferowany przez Nissana system nawigacji Connect wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Dzięki integracji z licznymi czujnikami oraz wykorzystaniu informacji o prędkości pojazdu, system nie zawiesi się po wjechaniu na przykład do tunelu. W rezultacie, w odróżnieniu od urządzeń przenośnych, system nie straci orientacji i nie zgubi sygnału z satelity. Nissan Connect oferuje również złącze Bluetooth do telefonów komórkowych, które pozwala kierowcy automatycznie podłączyć telefon do systemu pokładowego, dzięki czemu możliwe jest odbieranie oraz wykonywanie połączeń z rękoma bezpiecznie spoczywającymi na kole kierownicy.

Źródło: Nissan