Nowe pomysły Nissana na Frankfurt Motor Show 2003

Nowe pomysły Nissana na Frankfurt Motor Show 200322.08.2003
W trakcie Frankfurt Motor Show 2003 Nissan podkreśli swoją rolę lidera w rosnącym w Europie segmencie aut 4x4. Pośród gwiazd targów znajdzie się odważny concept car - Dunehawk wskazujący na rozwój w Nissanie modeli SUV ...

W trakcie Frankfurt Motor Show 2003 Nissan podkreśli swoją rolę lidera w rosnącym w Europie segmencie aut 4x4. Pośród gwiazd targów znajdzie się odważny concept car - Dunehawk wskazujący na rozwój w Nissanie modeli SUV. Dunehawk to odważny i inteligentny design, zaawansowane technologie i innowacyjna kombinacja SUV z MPV czyli wizja Nissana, co do tego jak może wyglądać przyszłość samochodów 4x4. Reprezentuje on model terenowy średniej wielkości, który został zaprojektowany w celu sprostania potrzebom aktywnej "rodziny jutra". Wyposażony w system ALL MODE 4x4 drugiej generacji, po raz pierwszy zastosowany w modelu X-TRAIL, łączy cechy rasowego samochodu terenowego z doskonałymi właściwościami jezdnymi na drogach utwardzonych.

Nowe pomysły Nissana na Frankfurt Motor Show 2003 1 Podczas FMS 2003 zapoczątkowana też zostanie oficjalnie sprzedaż Nissana 350Z w Europie. Widlasty sześciocylindrowiec VQ z 24 zaworami oddaje do dyspozycji kierowcy 280 KM z pojemności 3.5 dm3. Momentem obrotowym 363 Nm przy 4800 obr/min nie może pochwalić się w tej klasie żaden inny samochód dostępny na rynku. Elastyczność pracy silnika jest zachwycająca. Krótka dźwignia zmiany biegów, precyzyjne załączanie sześciu przełożeń i głęboki, niski ton wydobywający się z układu wydechowego podniesie poziom adrenaliny każdego konesera sportowych doznań.

Bardzo istotne dla dalszego wzrostu sprzedaży samochodów w Europie jest rozszerzenie oferty silników diesla. W trakcie FMS 2003 pokazana zostanie nowa wersja silnika Micry 1,5 dCi - 60kW (82 KM), która jest następcą wersji 48 kW. Zastosowanie w Micrze silnika 60 kW kończy etap rozszerzania oferty silników diesla w samochodach Nissana. Dzięki tym działaniom Nissan będzie dysponował silnikami wysokoprężnymi w każdym z segmentów - od Micry do Patrola GR. W ofercie diesla znajduje się obecnie 5 silników:1,5l; 1,9l; 2,2l; 2,5l oraz 3,0l z 9 różnymi mocami.

Podczas targów we Frankfurcie Nissan po raz pierwszy w Europie, zaprezentuje swoje najnowocześniejsze technologie. Bezpośrednio po zakończeniu programu testów drogowych zostanie tu pokazany zasilany ogniwem paliwowym prototyp X-TRAIL'a. Technologia ogniw paliwowych zapewniająca zerowy poziom emisji spalin, najprawdopodobniej stanowi klucz dla transportu przyszłości. Pionierski model Nissana, którego produkcja testowa rozpocznie się w przyszłym roku, stwarza podwaliny tej technologii.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w trakcie targów Frankfurt Motor Show 2003 na stoisku Nissana (A 01 zlokalizowanym w hali 3,1) o godzinie 13:00, we wtorek 9 września 2003 roku.

Źródło: Nissan