Nissan Micra C+C trafi do sprzedaży w 2005 roku

Nissan Micra C+C trafi do sprzedaży w 2005 roku08.12.2003
Produkcja Nissana Micry coupé + kabriolet została potwierdzona. Model trafi do sprzedaży w Europie w 2005 roku. Nissan zainwestuje w nowy samochód 140 milionów euro, (inwestycja obejmie działania z zakresu designu, rozwoju i produkcji) ...

Produkcja Nissana Micry coupé + kabriolet została potwierdzona. Model trafi do sprzedaży w Europie w 2005 roku.

Nissan zainwestuje w nowy samochód 140 milionów euro, (inwestycja obejmie działania z zakresu designu, rozwoju i produkcji). Produkcja rozpocznie się jesienią 2005 roku, przy czym wstępnie szacuje się, że wyniesie ona 20 000 sztuk rocznie.

Nissan Micra C+C trafi do sprzedaży w 2005 roku 1 Mario Canavesi, wiceprezes w dziale Marketingu i Sprzedaży, Nissan Europe powiedział: "Nowa wersja Micry będzie pierwszym modelem coupé-kabriolet Nissana produkowanym w Europie, a takżee świetnym uzupełnieniem naszej oferty. W modelu zachowane zostaną najlepsze cechy Micry: atrakcyjna stylistyka, przyjemność jazdy oraz użyteczność. Model oferować będzie również przyjemnośćć jazdy z otwartym dachem w połączeniu z bezpieczeństwem i praktycznością składanego sztywnego dachu."

Prace nad nowym coupé-cabrioletem prowadzone są w Nissan Technical Centre Europe, w ścisłej współpracy z firmą Karmann, niemieckim producentem cenionym zwłaszcza w zakresiee produkcji specjalnych wersji samochodów oraz systemów dachowych.

Nissan Micra C+C trafi do sprzedaży w 2005 roku 2 Nowy samochód będzie produkowany na tej samej linii produkcyjnej co Micra w fabryce w Sunderland. Karmann zainstaluje specjalną, oddzielną linię montażową do produkcjisystemów dachowych i pokrywy bagażnika. Te części będą dostarczane do NMUK (fabryki Nissana w Sunderland) jako kompletne zespoły, które następnie będą montowane poza linią montażową przez pracowników NMUK, w strefie montażu końcowego.

Nowy samochód będzie restylizowaną wersją koncepcyjnej Micry C+C po raz pierwszy pokazanej podczas wystawy motoryzacyjnej Paris Motorshow w 2002 roku. Podobnie jak wersja koncepcyjnaa posiadał będzie składany sztywny dach oraz układ siedzeń 2+2.

Więcej informacji na temat cen i specyfikacji modelu zostanie przekazanych w późniejszym terminie (zbliżonym do wprowadzenia samochodu na rynek).

Źródło: Nissan