Nissan ROOX - dynamiczny i bardzo przestronny

Nissan ROOX - dynamiczny i  bardzo przestronny30.10.2009
Przestronne wnętrze oraz atrakcyjne i eleganckie nadwozie Nissana ROOX powinny zmienić wizerunek minisamochodów w Japonii. Prezentowana na Salonie Motoryzacyjnym Tokio 2009 wersja "Highway Star" charakteryzuje się ...

...bardziej sportową i dynamiczną sylwetką. Nissan ROOX zadebiutuje na japońskim rynku w grudniu.

Przestronne wnętrze
Wnętrze Nissana ROOX zaaranżowano tak, aby spełnić potrzeby związane z aktywnym stylem życia wszystkich członków rodziny. Przy szerokości i długości wnętrza 1365 mm i 2085 mm ten minisamochód należy do najprzestronniejszych w swojej klasie. Niezależnie od wybranego miejsca, każdy pasażer ma do dyspozycji mnóstwo przestrzeni. W zależności od liczby osób podróżujących autem można zmieniać układ foteli, a nawet złożyć oparcia tylnych siedzeń, aby uzyskać większy bagażnik.

Elegancka i modna miejska sylwetka
Projektantom udało się skonstruować superprzestronny minisamochód, który zaspokaja codzienne potrzeby całej rodziny. Chromowany grill, zdecydowany kształt reflektorów oraz odważna stylizacja pozwalają wyróżnić się z tłumu. Sportowe, utrzymane w czarnej tonacji wnętrze harmonizuje ze zdecydowanymi liniami nadwozia, uatrakcyjniając eksploatację auta.

Nissan ROOX - dynamiczny i  bardzo przestronny 1 Wygodne wsiadanie i wysiadanie gwarantują przesuwane drzwi z obu stron nadwozia.
Nowy Nissan ROOX wyposażony jest w parę przesuwanych drzwi po obu stronach kabiny, co poprawia wygodę i bezpieczeństwo wsiadania i wysiadania. Po rozsunięciu drzwi bocznych z tyłu wejście do pojazdu ma 580 mm szerokości i 1230 mm wysokości, a z zamontowanego tuż nad ziemią stopnia chętnie będą korzystały zwłaszcza dzieci. Wygodę użytkowania – szczególnie, kiedy ma się ręce zajęte bagażami – podnosi zdalne sterowane otwieraniem drzwi za pomocą pilota zintegrowanego z kluczykiem.

W górnym schowku w desce rozdzielczej przed fotelem pasażera zamontowano wygodną chłodziarkę na napoje, a w schowku pod fotelem pasażera zmieszczą się dziecięce zabawki, buty na zmianę lub inne drobiazgi. Jakość i bogate wyposażenie modelu ROOX z pewnością zadowolą klientów, którzy użytkowali wcześniej małe i średnie samochody. Jako bardzo oszczędny pojazd przewidziany do eksploatacji przy niewielkich przebiegach, nowy minisamochód Nissana uprawnia także do uzyskania ulgi podatkowej*.

ROXX jest wyposażony w dwie czołowe i dwie boczne poduszki powietrzne. Jest to zatem zupełnie nowa generacja minisamochodu, który jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także bezpieczny i może się podobać.

DANE TECHNICZNE Długość (mm) 3395
Szerokość (mm) 1475
Wysokość (mm) 1735
Rozstaw osi (mm) 2400
Liczba miejsc 4

Źródło: Nissan