Nissan NV200 Międzynarodowym Vanem Roku 2010

Nissan NV200 Międzynarodowym Vanem Roku 201018.11.2009
NV200 - nowy mały van marki Nissan - został nagrodzony tytułem Międzynarodowego Vana Roku (IVoY) 2010 przyznanym przez jury złożone z 23 europejskich dziennikarzy reprezentujących prasę specjalistyczną docierającą do ...

...ponad pół miliona czytelników – właścicieli pojazdów dostawczych. W oficjalnym komunikacie jury konkursu IVoY napisano: „Jury jest pod szczególnym wrażeniem faktu, że Nissan zbudował kompaktowy pojazd dostawczy wyznaczający nowe standardy pod względem relacji przestrzeni wewnętrznej do wymiarów zewnętrznych”.

„Cieszymy się z nagrody IVoY 2010, będącej dowodem uznania dla determinacji firmy Nissan w zakresie konstruowania samochodów dostawczych przewyższających oczekiwania klientów” – powiedział Andy Palmer, starszy wiceprezes Nissan Motor Co., Ltd. „NV200 jest modelem globalnym, w którym bezkonkurencyjnej funkcjonalności towarzyszy unikatowe i atrakcyjne wzornictwo. Naszym klientom oferujemy pojazd będący efektywnym i niezawodnym narzędziem pracy” – dodał Palmer.

W NV200 połączono atuty dwóch segmentów: wymiary zewnętrzne porównywalne z pojazdem dostawczym zbudowanym na bazie samochodu osobowego i przestrzeń ładunkową spotykaną w większych pojazdach. Samochód ma 4,4 m długości, 1,86 m wysokości i 1,69 m szerokości oraz imponującą pojemność przedziału towarowego. Dzięki pomysłowemu rozplanowaniu wnętrza długość przestrzeni ładunkowej przekracza 2 metry, co pozwala załadować do środka dwie standardowe europalety. Podłoga skrzyni ładunkowej znajduje się na wysokości zaledwie 524 mm – najniżej w tej kategorii pojazdów. Kubatura przestrzeni ładunkowej NV200 wynosi 4,2 m3 – o 25 procent albo o cały metr sześcienny więcej niż w pojazdach konkurencji.

NV200 będzie dostępny w Europie w wersjach Van i Combi. Od 2010 oferta zostanie rozszerzona o wersję osobową.

NV200 jest też sprzedawany w Japonii, gdzie od razu stał się liderem segmentu, zdobywając ponad 40 procent udziału w rynku. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w najbliższych miesiącach bieżącego i przyszłego roku. W 2010 roku samochód pojawi się na rynku chińskim. Plany wprowadzenia modelu na inne rynki są w zaawansowanym stadium.

Globalny charakter będzie miała także produkcja NV200. Samochód jest obecnie produkowany w Japonii, ale produkcja w Barcelonie ruszy jeszcze w tym miesiącu Rozpoczęcie produkcji w Chinach zaplanowano na 2010 rok.

Niedawno Nissan ogłosił, że drugim pojazdem elektrycznym, jaki firma wprowadzi na rynek będzie auto dostawcze oparte na modelu NV200.

Źródło: Nissan