Nissan otworzy nowe studio projektowe w Pekinie

Nissan otworzy nowe studio projektowe w Pekinie22.03.2010
Nissan (China) Investment Co., Ltd. (NCIC), filia Nissana w Chinach, poinformowała o rozbudowie globalnej bazy ośrodków projektowania o nową pracownię w Pekinie. Studio projektowe, które zostanie otwarte na początku 2011 roku w pekińskiej dzielnicy Chao Yang, ...

...będzie pierwszym ośrodkiem tego typu w Chinach uruchomionym przez japońskiego producenta samochodów. Pekin to wyznaczająca trendy metropolia, w której pracuje coraz większa rzesza projektantów, także z branży motoryzacyjnej – zatem wybór tego miasta na lokalizację studia projektowego był dla Nissana oczywisty.

„20 kolejnych projektantów w nowym studio projektowym Nissana zwiększy nasze możliwości w zakresie projektowania, a także przyczyni się do poprawy konkurencyjności naszych produktów w Chinach i całej Azji, gdzie branża motoryzacyjna rozwija się w szybkim tempie” – powiedział Shiro Nakamura, dyrektor kreatywny i starszy wiceprezes ds. projektowania i marki. „Urządzenie pracowni w środowisku, w którym mieszkają i pracują nasi klienci, pozwala nam skuteczniej zaspokajać ich potrzeby i projektować samochody przewyższające ich oczekiwania”.

Studio będzie częścią globalnej sieci ośrodków projektowych Nissana, w skład której wchodzą dwie pracownie w Japonii (Atsugi i Harajuku), jedna w USA (San Diego) i jedna w Wielkiej Brytanii (Londyn).

NCIC zamierza zainwestować w nowe studio kwotę 11,76 mln RMB (1,7 mln USD).

Źródło: Nissan