Tajemniczy Nissan Ellure

Tajemniczy Nissan Ellure31.08.2010
Nissan potwierdził dziś swój udział w tegorocznym Los Angeles Auto Show, który odbędzie się w dniach 19-28 listopada. Na tę okazję producent przygotowuje premierę swojego nowego pojazdu koncepcyjnego o wdzięcznej nazwie Ellure.

Jednak to nie wszystko – Nissan zaprezentuje w Los Angeles także dwa inne, premierowe modele: Nissana Murano CrossCabriolet z otwieranym dachem i Nissana Quest w wersji na 2011 rok.

Nissan na razie nie ujawnił w zasadzie żadnych szczegółów dotyczących konceptu Ellure. Wiemy tylko, że będzie to sedan i że ma wyróżniać się spośród innych pojazdów Nissana innowacyjnymi rozwiązaniami (zwrot, który słyszymy praktycznie od każdego producenta przedstawiającego publicznie nowy model).

Japońska marka użyła także w stosunku do Ellure górnolotnych określeń typu: „eksploracja nowych wartości pojazdu typu sedan”, a o wzornictwie wypowiedziała się następującymi słowami „chcemy wprowadzić do tego segmentu wyższy poziom progresywnej i charakterystycznej ekspresji”. Koncept ma też dodać „pasji i emocji do tradycyjnej sprawności sedana”. Wiele słów, mało treści, w związku z czym niestety nie możemy służyć Państwu bardziej konkretnymi informacjami na temat Ellure. Szczegóły dotyczące konceptu i jego zdjęcia pojawią się zapewne tuż przez rozpoczęciem Los Angeles Auto Show.

Źródło: Nissan