Nowe informacje na temat Nissana GT-R 2012

Nowe informacje na temat Nissana GT-R 201206.09.2010
Nissan GT-R 2012 ma mieć swoją oficjalną premierę jeszcze w tym roku, a do sprzedaży wejść na początku przyszłego. Producent będzie go oferować w kilka wersjach, również jako edycję specjalną o nazwie GT-R Egoist - niestety dostępną jedynie na rynku japońskim.

Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, jednak już teraz w sieci internetowej można znaleźć informacje, dotyczące tego, jak konkretnie będzie się prezentować ten model.

Nadwozie Nissana ulegnie kilku modyfikacjom. Specjalne wloty powietrza zadbają o chłodzenie i odprowadzanie ciepła z wnętrza pojazdu, a będzie co chłodzić, ponieważ pojazd ma dysponować mocą 530-540 KM, co z pewnością wymagać będzie ciężkiej pracy od podzespołów GT-Ra. Siłę docisku pojazdu do nawierzchni poprawić mają nowe spojlery z przodu i tyłu oraz nowy dyfuzor tylny. Nowinką będą także światła LED.

Kolejnym krokiem zwiększającym stabilność samochodu na drodze i dającym kierowcy lepszą kontrolę nad samochodem było zwiększenie wydajności układu zawieszenia tak, by znosił on większe obciążenia. Zmodyfikowano amortyzatory, kolumny i stabilizatory oraz wzmocniono podwozie.

By zmniejszyć wagę GT-R zastosowano nowe, lżejsze obręcze aluminiowe w sumie oszczędzając 12 kg w porównaniu z aktualną wersją Nissana GT-R. Samochód będzie korzystać ze sportowego ogumienia Bridgestone i Dunlop. Konstruktorzy zadbali także o wzmocnienie układu hamulcowego.

W Internecie pojawiły się już także pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowej wersji Nissana GT-R, które można oglądać tutaj.

Źródło: opr. BM