Nissan GT-R - 1/4 mili/10,1 s. na zwykłym paliwie

Nissan GT-R - 1/4 mili/10,1 s. na zwykłym paliwie16.09.2010
Amerykańska firma tuningowa AMS Performance specjalizuje się w tuningu sportowych modeli takich marek, jak BMW, Mitsubishi, Porsche, Subaru czy Nissan. Jej najnowsze dzieło to właśnie poprawiony pojazd z plakietką tego ostatniego producenta.

AMS Performance zaproponował dla Nissana GT-R R35 program tuningowy o nazwie Alpha 9. I nie mówimy tu o przyklejeniu paru spojlerów i dyfuzorów, czy zamontowaniu kilku ozdobników we wnętrzu. Amerykańscy specjaliści naprawdę przyłożyli się do pracy.

Nissan GT-R otrzymał od nich nowy układ wydechowy z końcówkami rur o średnicy 90 mm, zmodyfikowane kompresory, ulepszony intercooler zmontowany z przodu, indywidualnie ustawione przepływomierze i specjalny dolot do turbo z filtrami K&N. A to tylko kilka z modyfikacji wprowadzonych przez AMS Performance. Opcjonalnie klienci mogą zamówić też np. konwertery katalityczne do rur wylotowych przednich.

Jak twierdzą tunerzy z Chicago, po takiej kuracji Nissan GR-T dysponuje mocą 650 KM (pomiar na dynamometrze Dynojet), a nawet 700 KM (pomiar przy pomocy dynamomentru AWD Mustang).

AMS Performance zaprezentowało również film udowadniający, że poprawiony przez firmę Nissan GT-R potrafi pokonać ¼ mili w 10,1 sekund, na mecie poruszając się z prędkością 222 km/h, korzystając przy tym ze zwykłego paliwa ze stacji benzynowej.

Gdyby ktoś poczuł, że absolutnie nie może żyć bez Nissan GT-R w odsłonie AMS Performacne, to spieszymy donieść, że model ten kosztuje 21 999,95 dolarów.


Źródło: AMS Performance, opr. BM