Nissan GT-R 2012 zadebiutował w Japonii

Nissan GT-R 2012 zadebiutował w Japonii19.10.2010
Nissan GT-R w wersji na 2012 rok zadebiutował wczoraj oficjalnie w Japonii. Północnoamerykański oddział koncernu zapowiedział natomiast, że supersamochód Nissana w odsłonie na 2012 rok pojawi się po raz pierwszy publicznie ...

...w USA podczas Los Angeles Auto Show, 17 listopada tego roku. Warto dodać, że Europejczycy mogli go już oglądać niedawno podczas paryskiego salonu motoryzacyjnego, choć producent specjalnie nie rozgłaszał tego faktu.

Nissan GT-R 2012 zadebiutował w Japonii 1 Najnowsza wersja mocnego Nissana GT-R, o poprawionych osiągach i odświeżonym wyglądzie nadwozia (m.in. z nowym dyfuzorem w tyle, nowym zderzakiem przednim, reflektorami i felgami) i wnętrza (nowa deska rozdzielcza, wykończenia z włókna węglowego, chromowane akcenty i nowe fotele) wejdzie do sprzedaży w USA i Kanadzie jako model 2012 na początku roku 2011. Ten sam terminarz będzie obowiązywał w Europie. Pełna specyfikacja północnoamerykańskiego wariantu Nissana GT-R zostanie ogłoszona w czasie wystawy w Los Angeles.

W rodzimej Japonii nowy GT-R trafi do salonów sprzedaży już w połowie listopada. W japońskim wariancie silnik V6 bi-turbo odznacza się mocą 530 KM (o 38 KM więcej od poprzednika) i maksymalnym momentem obrotowym 612 Nm (o 23 Nm więcej niż w poprzedniej wersji). W wariancie SpecV maksymalny moment obrotowy wynosi 632 Nm. Jeden litr paliwa powinien wystarczyć do przejechania 8,5 km. Nissan GT-R dysponuje napędem na wszystkie koła z możliwością dezaktywacji, jeśli pojazd porusza się z prędkością mniejszą niż 10 km/h lub gdy kierownica jest przekręcana bardziej niż o 180 stopni. Nissan GT-R posiada także sztywniejsze zawieszenie.

Źródło: Nissan, opracowanie: BM