Dzi¶ pierwszy Nissan LEAF trafi do r±k klienta

Dzi¶ pierwszy Nissan LEAF trafi do r±k klienta13.12.2010
Dzi¶ amerykański oddział Nissana przejdzie do historii dostarczaj±c pierwszy egzemplarz modelu LEAF do pierwszego masowego klienta. Elektryczny pojazd trafi w ręce Oliviera Chalouhi mieszkaj±cego w okolicy San Francisco.

Pan Chalouhi był pierwsz± osob± w Stanach Zjednoczonych, która złożyła zamówienie na LEAFa i odbierze swojego czarnego Nissana wła¶nie dzi¶; przy okazji producent zorganizuje specjaln± konferencję prasow±. Dlaczego warto o tym pisać? Ponieważ będzie to pierwsza dostawa produkowanego na skalę masow± pojazdu z całkowicie elektrycznym napędem, na który może sobie pozwolić przeciętny konsument. Pan Chalouhi to 31-letni przedsiębiorca–informatyk, zanim nabył LEAFa dojeżdżał do pracy elektrycznym rowerem.

Energia elektryczna to nowe paliwo w samochodach, a Nissan LEAF ma potencjał, by zmienić przemysł motoryzacyjny i sposób, w jaki przemieszczaj± się ludzie – powiedział Carlos Tavares, prezes Nissan Americas. Od dzi¶ kierowcy będ± mieli swobodę wyboru przyszło¶ci bez emisji zanieczyszczeń z układu wydechowego, uniezależnionej od paliw kopalnych, dzięki której skończ± się wyprawy na stacje benzynowe. Ta dostawa to pierwsza z tysięcy dostaw Nissana LEAF i stanowi pocz±tek ruchu, który sprawi, że zrównoważona mobilno¶ć znajdzie się w zasięgu naszych r±k.

¬ródło: Nissan, opracowanie: BM